БУРАТА пред КУЛМИНАЦИЈА: Американскиот амбасадор Бејли влезе во РЕЖИМСКОТО ДУВЛО, во седиштето на ДПМНЕ!

0
719

Американскиот амбасадор во земјава Џес Бејли во 19 часот и 20 минути влезе во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ во центарот на Скопје, каде најверојатно ќе се сретне со лидерот на владејачката партија Никола Груевски, пренесува 24 Вести!

За сега нема потврда ни на последната информација дека европратениците се во ВМРО ДПМНЕ, покрај неофицијални информации дека од оваа партија не сакале да се сретнат со тројцата претставници на Европскиот парламент.