БОМБА ОД АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА: Грујо молел и коленичел за да биде примен кај Бајден!

0
1176

Амбасадата на САД пратила одговор на прашањето на Алсат на чие барање биле средбите во Вашингтон.

Во одговорот пишува дека „Владата на Република Македонија барала премиерот Груевски денеска да се сретне со потпретседателот на САД, Џо Бајден за да разговараат за спроведувањето на договорот од Пржино, за безбедносни како и за останати прашања од заеднички интерес“.