video

(ВИДЕО) Од оро до тепачка: Масовна тепачка на македонски иселеници во Берлин – Германија!

На социјалните мрежи денеска „исплива“ видео снимка од прослава на нашите иселеници во Дортмунт, Германија која имала неславен крај. Забавата ја прекинале триесетина поднапиени и нервозни иселеници кои прво...

Силвана Ивановска: Јас и моите тројца мускетари, мора(в)ме да успееме!

Силвана Ивановска, порано згрижена во СОС Детско село Уште од мала сум бунтовник, но не без причина. Веројатно долго време полицијата во Кратовско ќе памети едно мало девојче кое пријавуваше...

Сашко Коцев за Божик ќе одржи хуманитарен стендап во киното во Кратово, парите ќе...

На 07.01 во 19:30 Сашко Коцев ќе одржи хуманитарен стендап во киното во Кратово за малиот Давид. Билетот е 200 денари и сите средства ќе одат за Давид!

(ФОТО) На Битола и се еба мамата, цел град голта чад само од...

Од Движењето „За чист воздух“ испровоцирани од, како што велат, игнорантскиот однос на надлежните, ја покренаа петицијата како последна шанса за институционална битка за обезбедување на поквалитетен воздух. „Испровоцирани од...

(ФОТО) Ловџии се пофалија дека направиле МАСАКАР на јастреби!

На социјални мрежи кружи фотографија од ловџии со застрелани јастреби, која разбесни граѓните. Според коментари станува збор за фотографија направена помеѓу Тетово и Скопје. Од Здружението за заштита на бувовите МОТ...

Планинари лежеле врз 17-годишното момче кое било 10 часа на -25 степени во бездна...

Тројца храбри планинари му го спасија животот на 17-годишното момче што вчера падна во бездна и удри во карпа на Шар Планина, кај Титов Врв. Сите четворица лежеле во...

Апел за помош на младиот Влатко Мицкоски кој боледува од бубрежен канцер

Влатко има само 23 години и боледува од болеста на 21 век – бубрежен канцер. Во јуни 2015 година му е извршена операција, но за жал во март оваа година...

„Окото на градот“ – прва самостојна изложба на фотографии од Барлакоски Божидар

Прилепскиот фотограф Божидар Барлакоски вечер ќе ја отвори својата прва самостојна изложба во Скопје, во „Јавна соба“. Насловена „Окото на градот“ содржи 37 фотографии, кои се многупати наградувани на домашни и меѓународни...

ЕКСКЛУЗИВНО : Дигнат во воздух џипот на газдата на сендвичарите ,,ВИЛИ” и брат на...

Две возила - џип „Гранд чероки“ и автомобил „Фиат уно“ ноќеска се опожарени на паркинг во скопската населба Ново Лисиче. Во инцидентот нема повредени. Како што информираат од МВР, двете...

Следете не

11,463FansLike
556FollowersFollow
462FollowersFollow

Живот

video

(ВИДЕО) Жестока тепачка на СРБИ кај граничниот премин „Богородица“ поради долгите колони

На социјалните мрежи се појави и видео од тепачката. Според очевидците, се работи за Срби, односно возачи од возила со регистарски ознаки од Белград...

Граѓаните на Богданци на референдум се изјаснија против изградбата на рудници, не сакаат да...

Од вкупно запишаните 6.918 граѓани на референдумот по двете прашања се изјасниле вкупно 4.321 или околу 62 отсто од гласачкото тело што значи дека...