НЕВЕРОЈАТНО : ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО Е СНИМЕНО НА ДНОТО НА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО

Колку повеќе интернет просторот се полни со видео снимки и фотографии од под површината на езерото толку повеќе се поставува прашањето дали езерото е поубаво кога се гледа од...

Никола Маџиров добитник на меѓународната награда „ДААД”

Поетот Никола Маџиров е добитник на меѓународната награда од светски размери - „ДААД”, стипендијата за автори и уметници за 2016 година. Досега добитници на ова признание биле Ингеборг Бахман, Збигњев...

(ФОТО) Охрид: Лежалки има само за туристи од Белгија и Холандија

На плажата на еден од охридските хотели е поставена табла со која се предупредуваат сите посетители дека лежалките се резервирани исклучиво за туристи од Холандија и од Белгија. Фотографијата ни...

(ФОТО) ЕВЕ ЕДНА ОД ПРИЧИНИТЕ ЗОШТО ТУРИСТИТЕ БЕГААТ ОД ОХРИД И ИСТО ТАКА ЕВЕ...

Од редакцијата на Народен Глас за време на краткиот летен одмор го посетивме ресторанот во Пештани ,,Дац”. Бевме гладни у пичку матер и незнаевме што побрзо да порачаме па...

Прогласени победниците за Traveler Photo Contest 2015-та

Подводна фотографија од нуркачи кои пливаат со китови е фотографијата што е прогласена за победник на годинешниот натпревар Traveler Photo Contest на National Geographic. На конкурсот учествуваа повеќе од...

Путин ја исполни желбата на девојчето кое му напиша писмо

Даша Јатискаја од Киргистан му напиша писмо на рускиот претседател Владимир Путин во кое му ја изразила желбата дека сака да има куче, но родителите немаат пари, ниту можности...

Шведската полиција го уапси раперот Снуп Дог

Шведската полиција го уапсила познатиот американски рапер Снуп Дог, под сомневање за консумирање дроги, пренесоа во неделата медиумите. Според интернет изданието на британскиот весник The Guardian, 43-годишниот музичар бил запрен...

Хит фото-Фитнес моделот Марија Нацева ги шекна капачите во базенот „Њу стар“

Атрактивната фитнес моделка Марија Нацева никого не остави рамнодусен кога во секси бикини се појави на базенот “Њу стар“.Марија беше во друштво на сестра и Оле.И двете девојки беа...

Виолинистката Софија Златанова ќе биде амбасадор за мир и музика во Њујорк

Нашата виолинистка Софија Златанова ќе ја представува Македонија на Интер националниот младински оркестар во Њујорк каде ќе земат учество  98 земји од целиот свет. Настанот ќе се одржи на 27...

10 причини зошто треба да бидете луди за да успеете во животот, бизнисот и...

Лудоста е синоним за успех. Размислете, што е тоа што ги издвојува најголемите умови низ историјата од сите оние останати кои се заборавени со времето? Точно, сите тие биле...