(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Необични барови во светот каде забавата никогаш не престанува

Без разлика на тоа дали сакате да уживате во неверојатни погледи или да имате можност да ги посетите најстарите барови во светот или да пробате култни коктели, постојат места...

Дојди на патување со мене

Дојди на патување со мене. Спакувај си ги куферите и остави сè позади себе. Распакувај ги твоите надежи, твоите стравови и секој сон кој бил игнориран низ годините. Спакувај ги твоите...

КИТ КОЈ УМИРА, ПОБАРАЛ ПОМОШ ОД РИБОЛОВЦИ

Очаен поради тоа што пластична кеса му влегла во уста, китот му се доближил на брод на кој имало неколку рибари и им ставил до знаење дека е во...

(ВИДЕО) Вистински рај : Еден ден во Шри Ланка – видео кое ќе ве...

Професионаленниот фотограф и режисер од Санкт Петербург, Александар Тикомиров, заминал на едно патување во Шри Ланка каде што направил неверојатни инспиративни снимки. https://www.youtube.com/watch?t=150&v=NxHy5dNJTyI Погледнете го неговото фантастично видео во продолжение и...

Науката потврдува : Трошете ги парите на патувања

Последните психолошки истражувања од Корнел Универзитетот во ЊУјорк потврдува дека клучот за среќата е во искуствата, а не во работите. Истражувањето спорведено две децении, предводено од Д-р Томас Гиловиќ, кој...

Полицаецот од фотографијата кој ја даде својата залиха вода на двегодишното дете од Сирија...

– Деновиве, додека бев во Гевгелија, бев сведок на многу драматични ситуации со бегалците, кои во настојувањата што побрзо да стигнат до ЕУ понекогаш реагираат бурно и нервозно. Ние...

(ФОТО) Германија и Дортмунд им посакаа добредојде на мигрантите

Навивачите на „милионерите“ се едни од најпознатите навивачки групи во цел свет, а на последниот натпревар на нивниот тим тие извадија јасна парола, со која им посакаа добредојде на...

(ФОТО) Фотографијата која утрово ја обиколи Македонија, ПОЛИЦАЕЦ ЈА ДАВА СВОЈАТА ЗАЛИХА НА ВОДА...

На граничниот премин кај Македонско-Грчката граница каде има илјадници емигранти кој имаат намера да ја преминат македонската граница, македонски припадник на МВР ја дава својата залиха на вода на...

Охриѓанка плаќала во бурекџилница со 20 ФАЛСИФИКАТ 500 ДЕНАРКИ

Дваесетгодишната девојка купувала низ Охрид со четири лажни банкноти од по петстотини денари со ист сериски број. Две фалсификувани банкноти од по 500 денари пуштила во промет во продавница...

ВО БОСНА СЕ РОДИ ДЕТЕ ЃАВОЛ, КОЕ ОД БОЛНИЦАТА БИЛО ОДНЕСЕНО СО ЦРН ХЕЛИКОПТЕР...

Тоа е родено 4666 грама, а цифрата 666 е симбол на сатаната. Освен тоа бебето физички не изгледало како останатите: неговата кожа е црвена, ушите му се издолжени и...