(ВИДЕО) ЧЕСТИТКИ ДО КИЛИ, ВО ЕМИСИЈАТА ,,ВО НЕДЕЛА ПОПЛАДНЕ” ПОТВРДИ ДЕКА ГО ИЗЛЕЧИЛ РАКОТ...

По шест месеци конзумирање на ова масло сум подобар, не смеам да кажам од каде го набавувам зашто пак ќе свирам клавир во казнено-поправната установа – вели тој и...

СО ИЗНАЈМЕНО ФЕРАРИ ОД ШВАЈЦАРИЈА, СЕ ФАЛЕЛ ВО МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА: А ПОТОА И СИ...

Дваесет и петгодишниот Т.Ц. од Македонска Каменица заработи кривична пријава од делчевската полиција за сторено кривично дело “затајување”. На 31-ви јули годинава, пријавениот Т.Ц. од компанија во Швајцарија на користење...

(ФОТО ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО) Магичниот остров на Дејвид Коперфилд

Светски познатиот илузионист Дејвид Коперфилд плати сума од 50 милиони долари во 2006 година, за да го купи островот Musha Cay на Бахамите. По 5 години влог и потрошени вкупно...

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Необични барови во светот каде забавата никогаш не престанува

Без разлика на тоа дали сакате да уживате во неверојатни погледи или да имате можност да ги посетите најстарите барови во светот или да пробате култни коктели, постојат места...

Дојди на патување со мене

Дојди на патување со мене. Спакувај си ги куферите и остави сè позади себе. Распакувај ги твоите надежи, твоите стравови и секој сон кој бил игнориран низ годините. Спакувај ги твоите...

КИТ КОЈ УМИРА, ПОБАРАЛ ПОМОШ ОД РИБОЛОВЦИ

Очаен поради тоа што пластична кеса му влегла во уста, китот му се доближил на брод на кој имало неколку рибари и им ставил до знаење дека е во...

(ВИДЕО) Вистински рај : Еден ден во Шри Ланка – видео кое ќе ве...

Професионаленниот фотограф и режисер од Санкт Петербург, Александар Тикомиров, заминал на едно патување во Шри Ланка каде што направил неверојатни инспиративни снимки. https://www.youtube.com/watch?t=150&v=NxHy5dNJTyI Погледнете го неговото фантастично видео во продолжение и...

Науката потврдува : Трошете ги парите на патувања

Последните психолошки истражувања од Корнел Универзитетот во ЊУјорк потврдува дека клучот за среќата е во искуствата, а не во работите. Истражувањето спорведено две децении, предводено од Д-р Томас Гиловиќ, кој...

Полицаецот од фотографијата кој ја даде својата залиха вода на двегодишното дете од Сирија...

– Деновиве, додека бев во Гевгелија, бев сведок на многу драматични ситуации со бегалците, кои во настојувањата што побрзо да стигнат до ЕУ понекогаш реагираат бурно и нервозно. Ние...

(ФОТО) Германија и Дортмунд им посакаа добредојде на мигрантите

Навивачите на „милионерите“ се едни од најпознатите навивачки групи во цел свет, а на последниот натпревар на нивниот тим тие извадија јасна парола, со која им посакаа добредојде на...