Путин ја исполни желбата на девојчето кое му напиша писмо

Даша Јатискаја од Киргистан му напиша писмо на рускиот претседател Владимир Путин во кое му ја изразила желбата дека сака да има куче, но родителите немаат пари, ниту можности...

Шведската полиција го уапси раперот Снуп Дог

Шведската полиција го уапсила познатиот американски рапер Снуп Дог, под сомневање за консумирање дроги, пренесоа во неделата медиумите. Според интернет изданието на британскиот весник The Guardian, 43-годишниот музичар бил запрен...

Хит фото-Фитнес моделот Марија Нацева ги шекна капачите во базенот „Њу стар“

Атрактивната фитнес моделка Марија Нацева никого не остави рамнодусен кога во секси бикини се појави на базенот “Њу стар“.Марија беше во друштво на сестра и Оле.И двете девојки беа...

Виолинистката Софија Златанова ќе биде амбасадор за мир и музика во Њујорк

Нашата виолинистка Софија Златанова ќе ја представува Македонија на Интер националниот младински оркестар во Њујорк каде ќе земат учество  98 земји од целиот свет. Настанот ќе се одржи на 27...

10 причини зошто треба да бидете луди за да успеете во животот, бизнисот и...

Лудоста е синоним за успех. Размислете, што е тоа што ги издвојува најголемите умови низ историјата од сите оние останати кои се заборавени со времето? Точно, сите тие биле...

Ајкули отпорни на топлина пронајдени во кратер на вулкан

Два вида на ајкули и една ража се забележани во кратерот на вулканот Кавачи, кој се наоѓа на Соломонските острови и кој во последниве 100 години има еруптирано 20...

(Фото) : Залетан автомобил усмрти жена во Капиштец

Женско лице е жртва на денешната сообраќајка која се случи на улицата Васил Ѓоргов во Скопје. Жената е прегазена од автомобил „опел корса“ што со голема брзина се движел по...

Попе, абе оди посети тоа сиромашните по Македонија, донеси некоја донација од Европа каде...

Овој владикава Пимен ептен курназ испадна! Се во некои лимузини јахти или пак ждере на некои настани или лока пиво, како да е роден за мафијаш и богаташ а не...

(Фото) : Мислите дека сте на море, а всушност сте во Долно Дупени

Ова место се наоѓа под селото Долно Дупени, на самата граница со Грција, покрај Преспанското езеро. Огромната песочна плажа на Dupeni Beach изобилува со прекрасна природа, во која можете да...

Прилепската ликовна колонија продолжува со работа

По неколкугодишен прекин поради недостиг на финансии, Прилепската ликовна колонија, најстарата на Балканот основана во далечната 1957 година, повторно продолжува со работа. Синоќа е отворен реновираниот Центар за современа ликовна...

Следете не

11,637FansLike
556FollowersFollow
465FollowersFollow

Живот

Апел за помош на Стефани Стојческа

Стефани Стојческа има потреба од третмани на клиника во Турција, со цел да  и се подобри состојбата. Таа има тежок инвалидитет кој го стекнала...

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО : АКТИВИСТИ НА УМС ОД ОПОЗИЦИСКАТА ВМРО-ДПМНЕ ПОКРАЈ ДЕПОНИЈАТА ВО СТРУГА СЕГА...

Пожарот кој избувна денеска попладне а кањонот Матка поради ветрот се шири кон село Шишево и кон Водно, бил подметнат, а пироманот бил фотографиран од туристи, пренесуваат медиумите. Пожарот...

(ХОРОР ВИДЕО) Огромни ОГНЕНИ ЈАЗИЦИ кај селото Требовље, пожарот се зголемува се повеќе и...

Пожарот кој се заканува да уништи цело село во Поречието во моментов гори од повеќе страни на село Требовље во општина Македонски Брод. Селаните таму...