video

(ВИДЕО) Кога луѓето и животните си помагаат едни на други

На лосот дефинитивно му беше одброено времето до скончание бидејќи веќе немаше сили да се бори со мразот и ладната вода во смрзнатото езеро во кое западнал. За среќа,...

(ФОТО) ТЕТОВЦИ ТАНЦУВААТ СО ВОЛЦИТЕ

Во топлата соба Теодора, Петар и Васе си ги пишуваат домашните работи и се подготвуваат за училиште. Со нив, легната на креветот е и Тара, нивното домашно милениче. Но...

Ајкули отпорни на топлина пронајдени во кратер на вулкан

Два вида на ајкули и една ража се забележани во кратерот на вулканот Кавачи, кој се наоѓа на Соломонските острови и кој во последниве 100 години има еруптирано 20...

(ФОТО ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО) Магичниот остров на Дејвид Коперфилд

Светски познатиот илузионист Дејвид Коперфилд плати сума од 50 милиони долари во 2006 година, за да го купи островот Musha Cay на Бахамите. По 5 години влог и потрошени вкупно...

Граѓаните на Богданци на референдум се изјаснија против изградбата на рудници, не сакаат да...

Од вкупно запишаните 6.918 граѓани на референдумот по двете прашања се изјасниле вкупно 4.321 или околу 62 отсто од гласачкото тело што значи дека референдумот во општина Богданци е...

Македонскиот пилот кој спаси стотици животи во САД е сопруг на пејачката Ерзана

Македонскиот пилот Аријан Превала, искусен пилот и инструктор по летање, кој спречи голема трагедија во Мериден, Конектикат, спасувајќи повеќе стотици животи, е сопруг на позната пејачка Ерзана, чијшто хит...

(ФОТО) Фотографијата која утрово ја обиколи Македонија, ПОЛИЦАЕЦ ЈА ДАВА СВОЈАТА ЗАЛИХА НА ВОДА...

На граничниот премин кај Македонско-Грчката граница каде има илјадници емигранти кој имаат намера да ја преминат македонската граница, македонски припадник на МВР ја дава својата залиха на вода на...

Помогнете му на детето, кое месечари

Месечарењето најчесто не е опасна појава и во најголемиот број случаи се јавува во пубертетот, а во подоцнежните години е присутно кај околу четири отсто од луѓето. Голем број деца,...

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) 10 места во Европа кои се поубави на зајдисонце

Има нешто магично во зајдисонцето. Тие неколку минути може да ве смират, да ви го забават хаосот во глава и да ве натераат да уживате во тишината. Ако некогаш имате шанса...

Бисерот на Сејшелите: Ова е најубавата плажа во светот

Многу туристи по доаѓањето на сејшелскиот остров Ла Диг директно се упатуваат на плажата Ан Сурс Даржон, а лесно е да се каже зошто – станува збор за најфотографираната...

Следете не

11,803FansLike
556FollowersFollow
473FollowersFollow

Живот

ХУМАН ТРЕТМАН НА ПАЦИЕНТИ СО БОЛЕСТИ НА ОЧИТЕ ОД СТРАНА НА ОФТАЛМОЛОГИЈА ,,ДЕНИЦА”

Специјализираната Болница по офталмологија„Деница“, по повод 100 дена од своето работење, направи хуман гест и излезе во пресрет на пет пациенти кои побарале помош...

Ова е Јане Тодоровски – единственото прваче во тетовско Жилче

Во тетовското село Жилче, во oсновното училиште „Шемшово“, годинава првпат има само едно прваче – Јане Тодоровски. Сè уште има пет години, шест ќе полни...

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ – ДОНИРАЈТЕ И СПОДЕЛУВАЈТЕ ДА ГО СПАСИМЕ МАЛИОТ ИГОР ГЕЛЕНЧЕВ ОД...

ВЕ МОЛАМ СПОДЕЛЕТЕ И ДОНИРАЈТЕ МНОГУ Е ИТНО СЕ РАБОТИ ЗА ДЕТЕ КОЕ МНОГУ МИ ЗНАЧИ ДА ОСТАНЕ ЖИВО ! Инаку Игор Геленчев е 14...