Ајкули отпорни на топлина пронајдени во кратер на вулкан

Два вида на ајкули и една ража се забележани во кратерот на вулканот Кавачи, кој се наоѓа на Соломонските острови и кој во последниве 100 години има еруптирано 20...

Бисерот на Сејшелите: Ова е најубавата плажа во светот

Многу туристи по доаѓањето на сејшелскиот остров Ла Диг директно се упатуваат на плажата Ан Сурс Даржон, а лесно е да се каже зошто – станува збор за најфотографираната...
video

НИЕ СМЕ ОД СКОПЈЕ

Попладнево на улица сретнав стар пријател. Ми беше драго што го гледам после долго време. Беше неверојатен капацитет на времето. Дете кое многу ветува. Разговаравме долго. Се смеевме, се...
video

(ВИДЕО) Еве колку се опасни по живот патиштата во Македонија, а Грујо мува не...

На групата „Ѕид на сообраќајниот срам“ е објавено видео направено на автопатот Тетово-Скопје на кое може да се види како автомобил со голема брзина удира куче. За среќа, кучето го...

(Фото) Мајка мислела дека е бремена со едно бебе, но родила пет

Дваесет и петгодишна жена родила пет здрави женски деца во рок од половина час, иако мислела дека во стомакот носи само едно бебе. Манита Синг била примена во локалната...

(ВИДЕО) Ужасна трагедија за еден маж во Карбинци, тешко болен живее во глад, студ...

Премрзнат, гладен и болен. Вака не живее, туку полека умира 50 годишниот Станко Анакиев од Карбинци.  Последните десетина екстремно сурови денови, тој ги поминал неподвижен, гладен и премрзнат во...

Охриѓанка плаќала во бурекџилница со 20 ФАЛСИФИКАТ 500 ДЕНАРКИ

Дваесетгодишната девојка купувала низ Охрид со четири лажни банкноти од по петстотини денари со ист сериски број. Две фалсификувани банкноти од по 500 денари пуштила во промет во продавница...

(ФОТО) Погледнете каков леб се продава во Рамстор! ОВА Е ГРОЗНА ПЕНА СО ДОДАДЕНА...

Редакцијата на порталот ,,Мактел" на новинарот Саше Ивановски доби мејл на читател со шокантни фотографии на леб купен од трговскиот центар ,,Рамстор" . Читателот во мејлот обвинува за продажба...

(ФОТО) Ловџии се пофалија дека направиле МАСАКАР на јастреби!

На социјални мрежи кружи фотографија од ловџии со застрелани јастреби, која разбесни граѓните. Според коментари станува збор за фотографија направена помеѓу Тетово и Скопје. Од Здружението за заштита на бувовите МОТ...

(Фото) : Мислите дека сте на море, а всушност сте во Долно Дупени

Ова место се наоѓа под селото Долно Дупени, на самата граница со Грција, покрај Преспанското езеро. Огромната песочна плажа на Dupeni Beach изобилува со прекрасна природа, во која можете да...

Следете не

9,215FansLike
556FollowersFollow
419FollowersFollow
- Advertisement -

Живот

ПЕТ ДЕНА ПО ИСКЛУЧУВАЊЕТО, СЛЕПОТО СЕМЕЈСТВО ОД ВРАГОТУРЦЕ ДОБИ СТРУЈА

По пет дена, осумчленото слепо семејство Младеновски од кумановското планинско село Враготурце доби струја. Екипа на ЕВН денеска околу 13 часот дошла во куќата и...

(ВИДЕО) Ужасна трагедија за еден маж во Карбинци, тешко болен живее во глад, студ...

Премрзнат, гладен и болен. Вака не живее, туку полека умира 50 годишниот Станко Анакиев од Карбинци.  Последните десетина екстремно сурови денови, тој ги поминал...

Мама’с, АЈВАРОТ НА ЗАЕВИ – единствен македонски бренд на аеродромот „Ататурк” во Истанбул –...

Oд почетокот на 2017 година производите на македонскиот бренд МАМА’С се најдоа на полиците на UNIFREE DUTY FREE продавниците на аеродромот “Ататурк” во Истанбул...