video

(ВИДЕО) Од оро до тепачка: Масовна тепачка на македонски иселеници во Берлин – Германија!

На социјалните мрежи денеска „исплива“ видео снимка од прослава на нашите иселеници во Дортмунт, Германија која имала неславен крај. Забавата ја прекинале триесетина поднапиени и нервозни иселеници кои прво...

(ФОТО) На Битола и се еба мамата, цел град голта чад само од...

Од Движењето „За чист воздух“ испровоцирани од, како што велат, игнорантскиот однос на надлежните, ја покренаа петицијата како последна шанса за институционална битка за обезбедување на поквалитетен воздух. „Испровоцирани од...

Додева: Имам една мајка и не знам вие по колку мајки имате дома и...

Драги мои, Ви се обраќам на сите со мојот личен проблем и проблем на сите кои се засегнати од оваа тешка болест. Мајка ми Олгица Јанева има мелоном во...

(ФОТО) Погледнете каков леб се продава во Рамстор! ОВА Е ГРОЗНА ПЕНА СО ДОДАДЕНА...

Редакцијата на порталот ,,Мактел" на новинарот Саше Ивановски доби мејл на читател со шокантни фотографии на леб купен од трговскиот центар ,,Рамстор" . Читателот во мејлот обвинува за продажба...

Мама’с, АЈВАРОТ НА ЗАЕВИ – единствен македонски бренд на аеродромот „Ататурк” во Истанбул –...

Oд почетокот на 2017 година производите на македонскиот бренд МАМА’С се најдоа на полиците на UNIFREE DUTY FREE продавниците на аеродромот “Ататурк” во Истанбул каде што веќе одлично се...

Планинари лежеле врз 17-годишното момче кое било 10 часа на -25 степени во бездна...

Тројца храбри планинари му го спасија животот на 17-годишното момче што вчера падна во бездна и удри во карпа на Шар Планина, кај Титов Врв. Сите четворица лежеле во...

Нема да верувате што извадиле од стомакот на детето

15-месечно девојче од Индија имало надуван стомак, поради кој не можело да јаде ниту да пие... Лекарите откриле дека девојчето има фетус од 3.5 кг во стомакот, со коски, месо...

Македонскиот пилот кој спаси стотици животи во САД е сопруг на пејачката Ерзана

Македонскиот пилот Аријан Превала, искусен пилот и инструктор по летање, кој спречи голема трагедија во Мериден, Конектикат, спасувајќи повеќе стотици животи, е сопруг на позната пејачка Ерзана, чијшто хит...

(ФОТО) Ловџии се пофалија дека направиле МАСАКАР на јастреби!

На социјални мрежи кружи фотографија од ловџии со застрелани јастреби, која разбесни граѓните. Според коментари станува збор за фотографија направена помеѓу Тетово и Скопје. Од Здружението за заштита на бувовите МОТ...

Следете не

9,215FansLike
556FollowersFollow
419FollowersFollow
- Advertisement -

Живот

ПЕТ ДЕНА ПО ИСКЛУЧУВАЊЕТО, СЛЕПОТО СЕМЕЈСТВО ОД ВРАГОТУРЦЕ ДОБИ СТРУЈА

По пет дена, осумчленото слепо семејство Младеновски од кумановското планинско село Враготурце доби струја. Екипа на ЕВН денеска околу 13 часот дошла во куќата и...

(ВИДЕО) Ужасна трагедија за еден маж во Карбинци, тешко болен живее во глад, студ...

Премрзнат, гладен и болен. Вака не живее, туку полека умира 50 годишниот Станко Анакиев од Карбинци.  Последните десетина екстремно сурови денови, тој ги поминал...

Мама’с, АЈВАРОТ НА ЗАЕВИ – единствен македонски бренд на аеродромот „Ататурк” во Истанбул –...

Oд почетокот на 2017 година производите на македонскиот бренд МАМА’С се најдоа на полиците на UNIFREE DUTY FREE продавниците на аеродромот “Ататурк” во Истанбул...