Познатата манакенка жртва на остри критики бидејќи јавно го доела синот

Кендис Сванеапол речиси од неодамна стана мајка, но веќе се соочува со остри критики поради јавните фотографии каде го дои синот. Од друга страна, манакенката воопшто не се срами...
video

(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ЛУДОТО ФИЛМСКО БЕГСТВО ОД ЗАТВОРОТ ВО САРАЕВО

Снимката од бегството на Амел Сејфовиќ од казнено-поправниот завод „Сараево“ е објавена во емисијата „Мрежа“ на „Федерална телевизија“. Сејфовиќ на 3 септември го искористил моментот кога бил во посета на...

18 наслови за доаѓањето на Реал и Манчестер кои ќе се разочараме ако ги...

Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид пристигнаа во Скопје за да го одиграат финалето на Суперкупот! Фудбалски спектакл кој ќе остане запаметен долго поради тоа што сте биле на него...

17 продукти кои не личат на рекламата – плаќаш едно, а добиваш нешто СОСЕМА...

Можеби сте порачале бразлетна а не сте знаеле?! 2. Со расштрклано оригано 3. Сплескан твист 4. Леплива лепенка 5. Со бомбони на врвот?! Но каде се бомбоните?! Ах, ете ги бе! 6. Повеќе...

Вечер на раскажување квир приказни во Кино Култура

Вечер на раскажување квир приказни насловена „Срамота!“ ќе се одржи од 20 часот во Кино Култура во организација на „Skopje Pride Weekend 2017“. На вечерта, која организаторот ја најави како...