Град во Шведска воведува пауза за секс

Пер-Ерик Мускос, член на градскиот совет во Оверторн предлага вработените Швеѓани да имаат право на еден час пауза за по потреба да отидат дома кај сопружникот, и тоа да...

(ВИДЕО) ГЛЕЈТЕ ДО КАДЕ МОЖЕ ДА СТИГНЕ ЛУДИЛОТО – Поп осветува спортска обложувалница во...

Не е новитет дека оние кои редовно се кладат, веруваат дека тикетот ќе им биде добитен. Токму затоа сопствениците на спортските обложувалници низ Албанија ангажираат попови за да ги осветат...

НЕВЕРОЈАТНО : Руската полиција при пребарување куќа во подрумот нашла – крокодил

Руската полиција имала неочекувана средба додека пребарувала куќа во Санкт Петербург - нашла крокодил во подрумот. Информативниот портал Фонтанка пренесе дека инцидентот се случил во четвртокот, додека детективите барале непријавено...

(ВИДЕО) ТЕПАЧКА НА АЛЕН ИСЛАМОВИЌ И МЛАДЕН ВОЈИЧИЌ ТИФА СРЕДЕ НОВОГОДИШЕН НАСТАП ВО БУДВА!!!

Младен Војичиќ Тифа и Ален Исламовиќ кои на новогодишната ноќ настапуваа во Будва, станаа најголема вест ден потоа, по нивната тепачка.Младен Војичиќ Тифа и Ален Исламовиќ кои на новогодишната...

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ЌЕРКАТА НА ПРЕМИЕРОТ ЗОРАН ЗАЕВ ПОРАСНА ВО ВИСТИНСКА УБАВИЦА

Премиерот Зоран Заев отсекогаш важел за фамилијарен човек, па неговото семејство секогаш било важно за него. Заев по потекло е од Струмица, каде што има формирано и семејство со сопругата...

За девојките од провинција: Во Скопје не цветаат рози

Родена сум во Свети Николе, а уште од средношколските денови живеам во главниот град. Супер е Скопје, се согласувам овде сите доаѓаат да студираат, а потоа се борат да...