Windows 10 Mobile официјално достапен за корисниците на Windows Phone 8.1

Како што очекувавме, неофицијалната информација којашто најави дека официјалната надградба на Windows 10 Mobile ќе започне денес, се покажа како точна и истата е најавена од Microsoft. Тоа значи дека...

Женева 2016: Koenigsegg Regera е најлудиот хибрид на планетава со 1.500 КС!

Женева отсекогаш бил саемот каде производителите на супер автомобили ги прикажуваат своите новитети, но овој ги надмина сите досега – Koenigsegg е само еден од автомобилите на саемот во...
video

(ВИДЕО) Модуларниот G5 е најреволуционерен смартфон од LG досега

Иако веројатно незаслужено, знаменосецот на LG отсекогаш беше под сенка на Galaxy S серијата на Samsung. Сепак, проценката е дека со новиот G5 модел ова дефинитивно ќе се промени...

(Видео) Запознајте го роботот кој набрзо ќе го замени класичниот ‘Room Service’

Во моментот во светот се случува роботска револуција. Малку од нас на дневна основа комуницираат со роботи, но според проценките на научниците, тоа набрзо ќе се промени. Веќе многу...

Alcatel Idol 4S е нов играч во средната класа спакуван во кутија која овозможува...

Alcatel продолжува позитивно да изненадува со своите нови модели на смартфони – 4S има одлични спецификации и се продава во кутија која потоа може да се искористи и за...

„Фејсбук“ и „Инстаграм“ со нови правила

Најпопуларната социјална мрежа „Фејсбук“ воведува забрана за продажба на оружје преку овие социјални мрежи поради загриженоста дека социјалните мрежи може да бидат користени за трговијата со оружје во САД. „Фејсбук“...

(ВИДЕО) Xiaomi вели дека Redmi 3 има одлична батерија; наскоро доаѓа и во Македонија

Новиот телефони од Xiaomi, Redmi 3, од следната недела веќе ќе биде достапен и во Македонија. Станува збор за поевтин уред, но уред што ја продолжува праксата на Xiaomi...

Maingear лансира нов „се во едно“ гејмерски компјутер со ултра моќни десктоп компоненти

Вистинските гејмери веројатно веќе превртеа очи на она „се во едно“, но тоа е погрешна реакција – Maingear Alpha 34 е едно чудовиште од компјутер, макар и да го...

HOM-BOT Turbo+ е роботот-чистач за вашиот дом

Да не поседувате домашен робот во 2015 година може да ви се прости… некако. Но, да не поседувате домашен робот во 2020 г. нема да ви даде за право...

Корисниците на „WhatsApp“ и „iOS“ ке добијат нова опција

Корисниците на „WhatsApp“ и „iOS“ ке добијат нова опција, а потоа ќе се појави и за „Android“ платформата. Верзијата на - WhatsApp би можела да добие поддршка за видео повици, објави...