Google ја претстави Sidewalk Labs – Нова компанија за подобрување на живеењето во градовите

Google денеска го најави формирањето на нова компанија која што ќе биде во нивна сопственост чија што цел ќе биде унапредување на животот во градовите искористувајќи го развојот на...

Xiaomi Mi 3 Рецензија: Една недела со овој одличен телефон

Сигурно повеќето од вас имате слушнато за кинеската компанија Xiaomi која што постепено стана една од најголемите производители на мобилни телефони во светот. Започнаа со познатиот MIUI ROM, променета...

“Huawei P8 Lite” има ниска цена и привлечен дизајн

Портфолиото на модели на кинеските производители се повеќе и повеќе се зголемува, и тоа со модели кои нудат високо ниво на изработка однадвор и многу солидни компоненти во внатрешноста. Иако...

(Видео) Официјално претставен S6 Edge Iron Man

Samsung во соработка со Marvel претстави посебна верзија од Galaxy S6 Edge наменета за фановите на познатите Avengers филмови. https://www.youtube.com/watch?v=wB6MId15cpo Во овој случај се работи за брендирање на телефонот во боите...

Следете не

11,463FansLike
556FollowersFollow
462FollowersFollow

Живот

video

(ВИДЕО) Жестока тепачка на СРБИ кај граничниот премин „Богородица“ поради долгите колони

На социјалните мрежи се појави и видео од тепачката. Според очевидците, се работи за Срби, односно возачи од возила со регистарски ознаки од Белград...

Граѓаните на Богданци на референдум се изјаснија против изградбата на рудници, не сакаат да...

Од вкупно запишаните 6.918 граѓани на референдумот по двете прашања се изјасниле вкупно 4.321 или околу 62 отсто од гласачкото тело што значи дека...