Google ја претстави Sidewalk Labs – Нова компанија за подобрување на живеењето во градовите

Google денеска го најави формирањето на нова компанија која што ќе биде во нивна сопственост чија што цел ќе биде унапредување на животот во градовите искористувајќи го развојот на...

Xiaomi Mi 3 Рецензија: Една недела со овој одличен телефон

Сигурно повеќето од вас имате слушнато за кинеската компанија Xiaomi која што постепено стана една од најголемите производители на мобилни телефони во светот. Започнаа со познатиот MIUI ROM, променета...

“Huawei P8 Lite” има ниска цена и привлечен дизајн

Портфолиото на модели на кинеските производители се повеќе и повеќе се зголемува, и тоа со модели кои нудат високо ниво на изработка однадвор и многу солидни компоненти во внатрешноста. Иако...

(Видео) Официјално претставен S6 Edge Iron Man

Samsung во соработка со Marvel претстави посебна верзија од Galaxy S6 Edge наменета за фановите на познатите Avengers филмови. https://www.youtube.com/watch?v=wB6MId15cpo Во овој случај се работи за брендирање на телефонот во боите...

Следете не

11,637FansLike
556FollowersFollow
465FollowersFollow

Живот

Апел за помош на Стефани Стојческа

Стефани Стојческа има потреба од третмани на клиника во Турција, со цел да  и се подобри состојбата. Таа има тежок инвалидитет кој го стекнала...

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО : АКТИВИСТИ НА УМС ОД ОПОЗИЦИСКАТА ВМРО-ДПМНЕ ПОКРАЈ ДЕПОНИЈАТА ВО СТРУГА СЕГА...

Пожарот кој избувна денеска попладне а кањонот Матка поради ветрот се шири кон село Шишево и кон Водно, бил подметнат, а пироманот бил фотографиран од туристи, пренесуваат медиумите. Пожарот...

(ХОРОР ВИДЕО) Огромни ОГНЕНИ ЈАЗИЦИ кај селото Требовље, пожарот се зголемува се повеќе и...

Пожарот кој се заканува да уништи цело село во Поречието во моментов гори од повеќе страни на село Требовље во општина Македонски Брод. Селаните таму...