Еве каде се чува се што некогаш сте објавиле на Фејсбук

Ако го отворите Фејсбук преку вашиот мобилен телефон на само 30 секунди, вашата активност на него ќе остане забележана на преку 1000 сервери. Се што е некогаш објавено на...

Yamaha PES2 – нов концепт за електричен мотор

Електрични автомобили. Електрични автомобили насекаде! Изгледа не и за Yamaha, кои работат на нов концепт на електрично возило, но во овој случај мотор. Се работи за PES2, мотор кој има...

Microsoft ги претстави Lumia 950 и 950 XL, со можност да се користат како...

На “Windows 10 Devices” настанот, Microsoft конечно ги претстави долго очекуваните телефони со Windows 10 од високата класа, кои имаат моќни компоненти, но уште помоќни можности, а благодарение на...

Неверојатни машини направени со Lego коцки

Лего коцките се најверојатно еден од најкул подароците за деца. Со нив, децата можат да вежбаат куп вештини, а додатоците за Lego коцкците овозможуваат и дополнителни можности. Понекогаш изгледа дека...

(ВИДЕО) Нова „Гугл“ игра го „претвора“ вашиот смартфон во светлосен меч

Компанијата „Гугл“ се приклучи кон глобалната прослава на премиерата на најновото продолжение на познатата франшиза „Војна на ѕвездите‟, па за љубителите на серијалот подготви подарок на тема „Будење на...

Huawei Mate S е првиот телефон со “Force Touch” технологија

И официјално, кинескиот производител Huawei го престигна Apple и е првиот во светот со телефон кој ќе има “Force Touch” технологија, односно дисплеј кој ќе препознава со колкав притисок...
video

NuTonomy први со автономни возила, во Сингапур

Ние за волкот а тој … во Сингапур. Веќе повеќе пати сме пишувале за автономни возила и како се очекува тие да бидат вториот револуционерен чекор во автоиндустријата, веднаш...

Сноуден не ги исклучил email известувањата од Twitter и добил 47 GB од нив

Едвард Сноуден оваа недела отвори Twitter профил кој што покрај поради неговата популарност, привлече внимание со одлуката да следи само еден друг профил. Се разбира веќе знаете, тој профил...

Полета интернет дронот на соларна енергија на Фејсбук

Фејсбук го промовираше своето прво беспилотно летало Aquila кое има распон на крилата како и кај Боинг 777, а тежи помалку од автомобил. Aquila ќе може да се одржи во...

Корисниците на „WhatsApp“ и „iOS“ ке добијат нова опција

Корисниците на „WhatsApp“ и „iOS“ ке добијат нова опција, а потоа ќе се појави и за „Android“ платформата. Верзијата на - WhatsApp би можела да добие поддршка за видео повици, објави...

Следете не

9,215FansLike
556FollowersFollow
419FollowersFollow
- Advertisement -

Живот

ПЕТ ДЕНА ПО ИСКЛУЧУВАЊЕТО, СЛЕПОТО СЕМЕЈСТВО ОД ВРАГОТУРЦЕ ДОБИ СТРУЈА

По пет дена, осумчленото слепо семејство Младеновски од кумановското планинско село Враготурце доби струја. Екипа на ЕВН денеска околу 13 часот дошла во куќата и...

(ВИДЕО) Ужасна трагедија за еден маж во Карбинци, тешко болен живее во глад, студ...

Премрзнат, гладен и болен. Вака не живее, туку полека умира 50 годишниот Станко Анакиев од Карбинци.  Последните десетина екстремно сурови денови, тој ги поминал...

Мама’с, АЈВАРОТ НА ЗАЕВИ – единствен македонски бренд на аеродромот „Ататурк” во Истанбул –...

Oд почетокот на 2017 година производите на македонскиот бренд МАМА’С се најдоа на полиците на UNIFREE DUTY FREE продавниците на аеродромот “Ататурк” во Истанбул...