video

Ердоган се шлакна, сега уште Грујо останува да го следи неговиот пример : Ердоган...

Според новиот закон, во случај на силување малолетно лице сторителот нема да се казни ако се ожени со жртвата. Исто така, ако законот стапи во сила, илјадници силувачи ќе...

НИШТО ОД КОНЗЕРВАТИВИЗМОТ КОЈ ГО НАЈАВУВАШЕ! ТРАМП ПЛАНИРА ДА ПОСТАВИ ПЕДЕР И ЖЕНА НА...

Новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп размислува да назначи жена и геј на важни позиции во идниот предводен тим – историски чекор кои ќе внесе разновидност во администрацијата на...

Јапонците за само два дена го поправија кратерот кој се појави среде булевар

Кратерот  кој  се отвори среде фреквентната улица во јапонскиот град Фукуока е целосно саниран по само два дена. Санирањето подразбирало поправка на канализациските цевки и подземните кабли и водоводи, полнење на...

Доналд Трамп: Време е да ги закопаме секирите, време е да се обединиме, ќе...

- Време е да ги закопаме секирите и да се обединиме. Ќе им служам на сите, без разлика дали гласале за мене. И благодарам на Хилари Клинтон која ми...

(ВИДЕО) СЛЕДЕТЕ ГИ ВО ЖИВО РЕЗУЛТАТИТЕ ОД ИЗБОРИТЕ ВО САД: Кој ќе седне во...

  Следете ги резултатите од претседателските избори во САД, помеѓу кандидатот на Демократите милионерот Доналд Трамп и кандидатката на Демократите Хилари Клинтон на следниот линк ОВДЕ.

Канада ги укинува визите за Бугарија и Романија – Од 2017 слободно за работа...

Канада ќе ги укине визите за граѓаните на Бугарија и Романија во крајот на 2017 година, изјави претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск по самитот во Брисел за потпишувањето...

На Кинезите им ПУКНА филмот: Сакаат да го турнат Ким Јонг Ун и по...

Кинезите ја разгледуваат можноста за рушење на власта на севернокорејскиот диктатор Ким Јонг Ун, кое би било спроведено со “хируршки удари”, а можна е ѝ воена интервенција.   Daily Star: North...

Денеска во 18 часот се отвора Лотаријата за зелена карта за САД

Лотаријата за зелена карта за 2018 година, со која се овозможува легален постојан престој во САД започнува денеска во 18 часот, а завршува на 7 ноември 2016 година, исто...
video

(ВИДЕО) СЛЕДЕТЕ ЈА ВО ЖИВО ДЕБАТАТА НА ХИЛАРИ КЛИНТОН И ДОНАЛД ТРАМП, ДЕБАТА КОЈА...

Следете ја дебатата за претседателските избори во САД помеѓу Доналд Трамп и Хилари Клинтон во живо на ,,Народен Глас" https://www.youtube.com/watch?v=L6QElWIKfDk

Следете не

11,463FansLike
556FollowersFollow
462FollowersFollow

Живот

video

(ВИДЕО) Жестока тепачка на СРБИ кај граничниот премин „Богородица“ поради долгите колони

На социјалните мрежи се појави и видео од тепачката. Според очевидците, се работи за Срби, односно возачи од возила со регистарски ознаки од Белград...

Граѓаните на Богданци на референдум се изјаснија против изградбата на рудници, не сакаат да...

Од вкупно запишаните 6.918 граѓани на референдумот по двете прашања се изјасниле вкупно 4.321 или околу 62 отсто од гласачкото тело што значи дека...