НА ПУТИНИСТИТЕ ЦРНО ИМ СЕ ПИШУВА : Илјадници Руси маршираа во Москва во чест...

Во Москва се одржа марш во спомен на политичарот Борис Немцов , кој беше убиен пред три години, информираат руските медиуми. На протестот учествуваа повеќе од 7.000 луѓе , додека...

По секс скандалот, Меланија го избегнала Трамп на јавен настан и пристигнала заедно со...

Првата дама на САД, Меланија Трамп, се појави прв пат во јавност по тврдењата на порно ѕвездата Стефани Клифорд дека Доналд Трамп во 2006 година имал секс со неа,...
video

(ВИДЕО) ЕВЕ ИДЕАЛНО МЕСТО КАДЕ ТРЕБА ДА ФРЛИ ЕДНА БОМБА ТОА ДЕБЕЛОТО КОПИЛЕ ОД...

Со грчки знамиња и знамиња со сонцето од Вергина, со слогани дека Македонија е грчка и со плакати со пораки „Македонија била е и ќе биде грчка“,  „Тргнете ги...

НОВ СКАНДАЛ НА ТРАМП: Ја изневерил Меланија со порно ѕвезда пред 10 години, потоа...

Американскиот весник Волтстрит журнал објави дека порно актерката Стефани Клифорд, позната под порно името „Stormy Daniels“, добила 130.000 долари од Мајкл Коен, адвокат на Доналд Трамп во 2016 година во тек...

БОМБА НА ВУК ЈЕРЕМИЧ : ГРУЈО СО ПОМОШ НА ВУЧИЌ ПЕРАТ ПАРИ ПРЕКУ ВЛАДАТА...

Претседателот на  Народна странка Вук Јеремич денес ги повика државните органи да истражат врска помеѓу Војислав Спаравала, директор на фирмата СЦМГ која го набавила крушевачки ''14 октомври, со бившиот...

(ВИДЕО) УШТЕ ЕДЕН ОГРОМЕН МАСАКР ВО САД : Над 27 убиени и преку 30...

Најмалку 27 загинати и 15 ранети во вооружен напад во црква во Садерленд Спрингс во близина на Сан Антонио во сојузната американска држава Тексас. Локалните медиуми јавуваат дека вооружен маж...