video

(ВИДЕО) КОСОВСКАТА ОПОЗИЦИЈА ПОВТОРНО ФРЛИ СОЛЗАВЕЦ ВО КОСОВСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

Веќе вторпат во една недела опозициските пратеници во Косово фрлиле солзавец во Парламент, во обид да го прекинат заседанието и да го блокираат договорот со Србија постигнат со посредништво...

(ВИДЕО) : Оваа босанска водителка „печена“ е за во некоја од режимските куртонски телевизии

Шармантната Аднан Тртовац стана хит на интернет, откако пред неколку дена на Дневникот 3 на босанската Федерална телевизија го рече следново: Во третиот натпревар од десетото коло на фудбалската Премиер...

(ФОТО + ВИДЕО) МАСАКРОТ ВО ПАРИЗ НИЗ ФОТОГРАФИИ И ВИДЕО!

Најмалку 120 лица се убиени во париската концертна сала Батакло, додека други 40 загинаа во серијата бомбашки напади и пукања во главниот град на Франција. Француските медиуми јавуваат дека 120...

Ердоган: Би сакал да не го соборевме рускиот авион

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека му е жал поради соборувањето на рускиот авион од страна на Военото воздухопловство на Турција и дека би сакал тој настан...

Хрватскиот премиер не може да ја потврди смртта на Салопек

Хрватскиот премиер Зоран Милановиќ денеска изјави дека не може со 100 отсто сигурност да ја потврди смртта на хрватскиот заложник, за кој милитантите на Исламската држава тврдат дека му...

Турција ги критикува САД за достава на оружје во Сирија

Турскиот премиер Ахмет Давутоглу се пожали до амбасадорот на САД за извештаите за можната помош во оружје за курдските сили во Сирија, кои се поврзани со курдските бунтовници во...

Скоро 100.000 демонстранти во Брисел против мерките на штедење

Десетици илјади демонстранти излегоа на улиците на Брисел на протест против мерките на штедењето кои ги спроведе владата на десниот центар на премиерот Шарл Мишел во првата година од...

Американската војска за две години ќе има вистински Iron Man оклоп

Американската војска работи на своја верзија на заштитен оклоп со кој би се зголемила безбедноста на војниците, а истовремено ќе им се овозможи поголема сила и можност да носат...

Париз: Идентификуван третиот самоубиец од масакрот во Bataclan

Откриен е идентитетот на третиот самоубиец од салата Bataclan во Париз. Станува збор за 23-годишен Французин кој кон крајот на 2013 година патувал во Сирија. Во концертната сала „Bataclan“...

Ципрас: Грција не може да се справи со мигрантите, Европа да биде солидарна

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, денеска рече дека Грција не може да се справи со илјадниците мигранти кои доаѓаат на нејзините брегови, бидејќи нема доволно инфраструктура. – Сега е време да...