video

(ВИДЕО) Џихадист погоден со ракета додека дава изјава пред камера

Џихадистот Ахмад абу Хамза е погоден со ракета во моментот додека снимал видео изјава. Видеото е објавено на каналот на „LiveLeak“, на кое се гледа додека дава изјава врз него...

Загина директорот на „Гугл“

Топ менаџерот на американската интернет компанија Google, Даниел Фрединбург загинал во саботата во лавината на Монт Еверест, којашто ја покрена силниот земјотрес во Непал. Фрединбург беше одговорен за прашањата со...

Ципрас и Сириза и официјално го почнаа погребот на Грција: Ги затворија банките и...

Од 29 јуни до 6 јули банките на територијата на Грција нема да работат, одлучи владата на земјата по седницата на Советот за финансиска стабилност, кој вонредно беше свикан...

Турција ги критикува САД за достава на оружје во Сирија

Турскиот премиер Ахмет Давутоглу се пожали до амбасадорот на САД за извештаите за можната помош во оружје за курдските сили во Сирија, кои се поврзани со курдските бунтовници во...

(ВИДЕО) Јункер ги шамари диктаторите како Грујо, а еве што прави со останатите лидери

Хит во последните денови беше снимката на која претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер, го нарече диктатор – премиерот на Унгарија, Орбан, и му удри шамар. https://www.youtube.com/watch?v=juFxBhDSK9s Но, Орбан не беше...
video

(ВИДЕО) Повторно ХОРОР во Париз: Жестоки престрелки помеѓу полицијата и терористи, има загинати!

Најмалку двајца осомничени се убиени при претрес во стан во париското предградие Сен Дени, во полициска акција за апсење осомничени за терористичките напади што во петокот минатата недела се...

Сирискиот огранок на Ал Каеда нуди три милиони евра за главата на Асад

Лидерот на сирискиот огранок на Ал Каеда, Абу Мохамед ал Голани понуди три милиони евра за главата на сирискиот претседател Башар ал Асад и два милиони за главата на...

(ВИДЕО) : Оваа босанска водителка „печена“ е за во некоја од режимските куртонски телевизии

Шармантната Аднан Тртовац стана хит на интернет, откако пред неколку дена на Дневникот 3 на босанската Федерална телевизија го рече следново: Во третиот натпревар од десетото коло на фудбалската Премиер...

(ВИДЕО) Враќањето на грчката државна телевизија дочекано со солзи

Вработените во грчката државна телевизија ЕРТ денеска, по првото емитување во последните две години, се прегрнале во солзи. Левичарскиот премиер Алексис Ципрас, кој заедно со заемодавците се трка со времето...
video

(ВИДЕО) На протестите на Косово 15 ранети полицајци

Косовската полиција соопшти дека 15 полицајци и еден цивил биле ранети за време на синоќешниот протест на опозициското движење „Самоопределување“, организиарн после приведувањето на пратеникот Албин Курти, пренесоа американските...

Следете не

9,215FansLike
556FollowersFollow
419FollowersFollow
- Advertisement -

Живот

ПЕТ ДЕНА ПО ИСКЛУЧУВАЊЕТО, СЛЕПОТО СЕМЕЈСТВО ОД ВРАГОТУРЦЕ ДОБИ СТРУЈА

По пет дена, осумчленото слепо семејство Младеновски од кумановското планинско село Враготурце доби струја. Екипа на ЕВН денеска околу 13 часот дошла во куќата и...

(ВИДЕО) Ужасна трагедија за еден маж во Карбинци, тешко болен живее во глад, студ...

Премрзнат, гладен и болен. Вака не живее, туку полека умира 50 годишниот Станко Анакиев од Карбинци.  Последните десетина екстремно сурови денови, тој ги поминал...

Мама’с, АЈВАРОТ НА ЗАЕВИ – единствен македонски бренд на аеродромот „Ататурк” во Истанбул –...

Oд почетокот на 2017 година производите на македонскиот бренд МАМА’С се најдоа на полиците на UNIFREE DUTY FREE продавниците на аеродромот “Ататурк” во Истанбул...