Американската војска за две години ќе има вистински Iron Man оклоп

Американската војска работи на своја верзија на заштитен оклоп со кој би се зголемила безбедноста на војниците, а истовремено ќе им се овозможи поголема сила и можност да носат...

(ВИДЕО) УШТЕ ЕДЕН ОГРОМЕН МАСАКР ВО САД : Над 27 убиени и преку 30...

Најмалку 27 загинати и 15 ранети во вооружен напад во црква во Садерленд Спрингс во близина на Сан Антонио во сојузната американска држава Тексас. Локалните медиуми јавуваат дека вооружен маж...

(ФОТО + ВИДЕО) МАСАКРОТ ВО ПАРИЗ НИЗ ФОТОГРАФИИ И ВИДЕО!

Најмалку 120 лица се убиени во париската концертна сала Батакло, додека други 40 загинаа во серијата бомбашки напади и пукања во главниот град на Франција. Француските медиуми јавуваат дека 120...

Од денеска во Хрватска се легализира употребата на марихуана за медицински цели

Од денеска во Хрватска стапува во сила Правилниот на Министерството за здравство со кое се дозволува употребата на индиски коноп за медицински цели за заболените од мултиплекс склероза, карцином,...
video

(ВИДЕО): Еден загинат и тројца повредени во пукотница на универзитет во Аризона

Најмалку едно лице е убиено, а три се повредени во пукотница на Универзитет во Северна Аризона во областа Флагстаф, јавуваат локалните власти, наведувајќи дека осомничениот напаѓач е уапсен. – Потврдено...

Јапонците за само два дена го поправија кратерот кој се појави среде булевар

Кратерот  кој  се отвори среде фреквентната улица во јапонскиот град Фукуока е целосно саниран по само два дена. Санирањето подразбирало поправка на канализациските цевки и подземните кабли и водоводи, полнење на...

(ВИДЕО) ДАЧИЌ ТИ СИ ЕДНО БЕДНО СКАПАНО ЛАЈНО – Дачиќ на среде Атина ја...

Сметам дека Србија направи грешка пред 20 години кога го призна Скопје под името Република Македонија. Тоа не беше коректно кон Грција, изјави српскиот министер за надворешни работи Ивица...

(ВИДЕО) Тројца бомбаши самоубијци нападнаа полициска станица во Русија!

Тројца бомбаши-самоубијци се разнесоа денеска крај полициска станица во градот Новоселское во рускиот Ставрополски крај (Југозападна Русија), соопшти претставник на локалните безбедносни структури. Веројатно станува збор за терористи, тие ги...