ПОРНО ВО БЕЛАТА КУЌА ВО САД : НА СРЕД ДЕЛЕГАЦИЈА ВО БЕЛАТА КУЌА Доналд...

Доналд Трамп во средата во Белата куќа повика делегација на луѓе кои го поддржуваа во текот на целата кампања, а меѓу нив беше и телевизиската презентерка Паула Вајт. Трамп околу...

Канада ги укинува визите за Бугарија и Романија – Од 2017 слободно за работа...

Канада ќе ги укине визите за граѓаните на Бугарија и Романија во крајот на 2017 година, изјави претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск по самитот во Брисел за потпишувањето...

БОМБА НА ВУК ЈЕРЕМИЧ : ГРУЈО СО ПОМОШ НА ВУЧИЌ ПЕРАТ ПАРИ ПРЕКУ ВЛАДАТА...

Претседателот на  Народна странка Вук Јеремич денес ги повика државните органи да истражат врска помеѓу Војислав Спаравала, директор на фирмата СЦМГ која го набавила крушевачки ''14 октомври, со бившиот...

ГЕРМАНИЈА ГИ ЗАБРАНУВА ДИЗЕЛАШИТЕ: ЕВЕ КОЛКУ ЌЕ ПОЕВТИНАТ ГЕРМАНСКИТЕ АВТОМОБИЛИ

Сојузниот суд во Лајпциг пресуди да градовите во Германија можат да забрнат возење на дизелаши поради прекумерно загадување на воздухот. Бројот на регистрации на нови возила со дизел мотори континуирано...

(ВИДЕО) НАЈНОВА ВЕСТ ГО ПОТРЕСЕ СВЕТОТ: ВО МОМЕНТОВ СЕ ИЗВЕДУВА ОРУЖЕН ДРЖАВЕН УДАР ВО...

Линк до видео на агенцијата РТ. Инаку самиот владетел, кралот Салман дојде на власт по воен удар откако го измести распоредот за наследување на круната по смртта на кралот Сауд минатата...
video

(ВИДЕО) ХАОС ВО АНКАРА : Изрешетан рускиот амбасадор во Турција, убиецот е негов бодигард!

Убиецот извикувал гласно Алепо, Сирија, очигледно е дека нападот е одмазда за руските бомбардирања врз Алепо каде беа убиени стотици цивили овие денови! https://www.youtube.com/watch?v=IjDRv_ID1SM Рускиот амбасадор во Турција Андреј Карлов им...

Онаа дебела ДИКТАТОРСКА ШУШУМИГА не ја бива ни за КРИВ КОЛБАС : С.Кореја лансираше...

Северна Кореја лансираше ракета синоќа во близина на Синпа, на својот источен брег, а ракетата експлодира речиси веднаш откако била лансирана, изјави портпарол на Пацифичката команда на САД. – Ракетата...