Америка нема да ја напушти Сирија до исполнувањето на трите цели

Американската амбасадорка при Обединетите Нации, Ники Хејли изјави САД нема да ги повлече своите сили од Сирија до исполнувањето на трите зацртани цели. Хејли за „Фокс њуз“ наведе дека првата...
video

(ВИДЕО) ВО ЖИВО: Во моментов шефот на Фејсбук, Марк Зукерберг сведочи пред американскиот конгрес...

Марк Зукерберг сведочи пред американскиот конгрес по повод злоупотребата на лични податоци на 87 милиони корисници на Фејсбук.

Трамп за хемискиот напад во Сирија: „Имаме многу воени опции“

Американскиот претседател, Доналд Трамп, се сретна со воените команданти за можен воен одговор за наводниот хемиски напад во Сирија. Трамп се закани со насилство по наводниот хемиски напад. „Не смееме...

ПРАТЕТЕ МУ ЈА ОВАА СТОРИЈА НА ГРУЈО ВО ИНБОКС: Поранешната претседателка на Јужна Кореја...

Поранешната претседателка на Јужна Кореја Парк Геун-хие е осудена на 24 години затвор. Таа беше обвинета за корупција, злоупотреба на моќта, изнуда и протекување државни тајни. 66 годишната Парк исто...
video

(ВИДЕО) ШТО ЌЕ КАЖАТ ЗА ОВА ГОЛЕМИТЕ СРБОФИЛИ МИЛЕНКО, ЛАТАС И ЕФТОВ: Дачиќ си...

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ, во гостувањето на емисијата „Упитник“ која се емитува на српската национална телевизија покажа историска мапа во која целата територија на Македонија е во состав...

СВЕТОТ ЌЕ ЗАПАМЕТИ УШТЕ ЕДНО ДИКТАТОРСКО ГОМНО, СИЈАМСКИОТ БЛИЗНАК НА ПУТИН, ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЕГИПЕТ...

Египетскиот претседател Абдел Фатах ал Сиси е реизбран со 97 проценти од гласовите на минатонеделните избори. Сиси и првиот пат беше избран со истиот процент на гласови. Но, овие претседателски...
video

(ВИДЕО) ДИВЈАЧКИ УПАД НА КОСОВСКА ПОЛИЦИЈА НА СРПСКА ПОЛИТИЧКА ТРИБИНА НА КОСОВО, ТЕПАЊЕ ДО...

ДИВЈАЧКИ УПАД НА КОСОВСКА ПОЛИЦИЈА НА СРПСКА ПОЛИТИЧКА ТРИБИНА НА КОСОВО, ТЕПАЊЕ ДО СМРТ, ВУЧИЌ СЕ ОБРАТИ ДО НАЦИЈАТА https://youtu.be/66pG9r7q8G8 https://youtu.be/YUuKR0lHi6c

О НЕЕЕЕЕЕ : Уште едно ДИКТАТОРСКО ГОМНО вооружено до заби со ТЕШКИ НУКЛЕАРКИ со...

Кинеското Народно собрание денеска донесе одлука со која се укинува ограничувањето на претседателот на два последователни мандати. Со оваа измена се отвора пат претседателот Си Џинпинг да владее три,...

ТРАМП Е НЕВЕРОЈАТЕН ИДИОТ И ТЕШКА НУКЛЕАРНА БУДАЛА : ЗАПОЧНА ТРГОВСКА ВОЈНА СО ДАВАЧКИ...

ЕУ се заканува со брзо возвраќање на ударот по најавата на американскиот претседател Трамп за воведување реторзивни (казнени) царини при увозот на челик и алуминиум. За збор се јави...

ГЕРМАНИЈА ГИ ЗАБРАНУВА ДИЗЕЛАШИТЕ: ЕВЕ КОЛКУ ЌЕ ПОЕВТИНАТ ГЕРМАНСКИТЕ АВТОМОБИЛИ

Сојузниот суд во Лајпциг пресуди да градовите во Германија можат да забрнат возење на дизелаши поради прекумерно загадување на воздухот. Бројот на регистрации на нови возила со дизел мотори континуирано...