Газдата на Вардар, Самсоненко приредил „крш и лом“ кафанска забава за Динамо, пеел, наздравувал,...

Динамо никогаш и никаде не бил пречекан како во Скопје, што се однесува до забава и срдечност за делегацијата на „модрите“, пренесува највлијателниот спортски медиуми од Хрватска, „Спортске новости“....

Мегленски, Карчески и Манчевски и без пари ќе играат за Победа

Пред два дена новиот фудбалски прволигаш, Победа соопшти дека од идната сезона ќе биде посилен со голгетeрoт на Пелистер Дејан Цветаноси, но неочекувано им се заблагодари за досегашната соработка на...

Роналдо: Не сум јасновидец, но едноставно знев дека Едер ќе постигне гол

Капитенот на Португалија, Кристијано Роналдо чуствувал дека Едер ќе го даде победоносниот гол и вели дека е среќен за напаѓачот кој имаше мала минутажа на Европското првенство Едер беше херојот...

Антоан Гризман го нокаутираше светскиот првак

Репрезентативците на Франција ја совладаа Германија 2-0 (1-0) и сепласираа во финалето на Европското првенство во фудбал. На „Велодорм“ во Марсеј Французите не беаподобар противникн, за разлика од играчите...

ЧИЧАКОВСКИ: ОД 226.000 СПОРНИ ЗАПИСИ, ЗА 71.000 ГЛАСАЧИ НЕМА НИКАКВА ЕВИДЕНЦИЈА

Државната изборна комисија (ДИК) е пред ново искушение, да ја доврши некомплетната проверка на Избирачкиот список, за која партиите со посредство на странските претставници во Македонија повторно преговараат. Претседателот...
video

(ВИДЕО) Шилегов: Кривичниот совет да го укине незаконското решение на Поп Стефанија

СДСМ обвини дека решението донесено од судијката Александра Поп Стефанија да се прогласи СЈО за ненадлежно околу случајот за уништување на опремата за прислшување е наезаконско. Портапролот на партијата, Петре...

Се крчка рамката за нови партиски преговори

Враќањето на меѓупартискиот дијалог беше иницирано од германскиот специјален пратеник за Македонија, Јоханес Хајндл, а се очекува деновиве да го реализираат лидерите на големата четворка, пишува Дојче Веле. Во почетокот...

МВРО-ВМРО НА МИТКО ЧАВКОВ ПРОДОЛЖУВА СО ХАЈКАТА ПРОТИВ ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈ : Демонстранти од Битола...

Неколкумина демонстранти на „Шарената револуција“ од Битола, денеска биле повикани во битолската полиција на информативен разговор. Според извори на „Мета“ од „Шарената револуција“, вчера униформирани полицајци им доставиле покани...

Седум препораки од ЕУ за политичките лидери во Македонија

Седум препораки за обновување на дијалогот и преговорите сугерирани од еврокомесарот Јоханес Хан, амбасадорот на ЕУ Аиво Орав, пред велигденските празници им ги пренел на лидерите на четирите партии-потписнички...

Следете не

11,463FansLike
556FollowersFollow
462FollowersFollow

Живот

video

(ВИДЕО) Жестока тепачка на СРБИ кај граничниот премин „Богородица“ поради долгите колони

На социјалните мрежи се појави и видео од тепачката. Според очевидците, се работи за Срби, односно возачи од возила со регистарски ознаки од Белград...

Граѓаните на Богданци на референдум се изјаснија против изградбата на рудници, не сакаат да...

Од вкупно запишаните 6.918 граѓани на референдумот по двете прашања се изјасниле вкупно 4.321 или околу 62 отсто од гласачкото тело што значи дека...