Седум препораки од ЕУ за политичките лидери во Македонија

Седум препораки за обновување на дијалогот и преговорите сугерирани од еврокомесарот Јоханес Хан, амбасадорот на ЕУ Аиво Орав, пред велигденските празници им ги пренел на лидерите на четирите партии-потписнички...

Масовна тепачка во центарот на Скопје: Повреден македонски ракометен репрезентативец

Еден македонски ракометен репрезентативец е повреден во масовна тепачка која вчеравечер се случила пред млечниот ресторан „Силбо“ на булеварот „Партизански одреди“ спроти Универзалната сала во центарот на Скопје –...

Барселона победи во Загреб, пет гола на Лазаров

ППД Загреб и Барселона ја отворија четвртфиналната фаза во ракометната Лига на шампиони. Предност по првиот меч оствари Барселона која во Загреб победи со 25:23. Барселона во текот на целиот...
video

(ВИДЕО) Заев: Наместо кај фамилијата, парите ќе завршуваат кај граѓаните

Прес конференција, Зоран Заев, претседател на СДСМ Скопје, 08.11.2016 Почитувани, Го гледаме овие денови Груевски како е многу загрижен за програмата за живот на граѓаните како составен дел од нашата програма на СДСМ,...

И официјално Зидан му го зема местото на Бенитез на клупата на Реал Мадрид

Претседателот на Реал Мадрид ,Флорентино Перез потврди дека клубот донел одлука да му даде отказ на Рафаел Бенитез и на негово место на клупата на Реал Мадрид да биде...

ЕВЕ КОЈ ДУВАЛ ПРЕД НОЌТА : Гвардиола нашмркан на прес!

Тренерот на Баерн, Пеп Гвардиола се однесуваше многу чудно на конференцијата за медиуми пред почетокот на „Ауди Купот“. Каталонецот правеше гримаси кои изгледаат прилично загрижувачки. Пред почетокот на „Ауди Куп“ сите...

Ди Марија: Среќен сум што доаѓам во ПСЖ

Анхел Ди Марија е нов фудбалер на ПСЖ, иако тој трансфер сеуште не е официјално потврден. Сепак, 27 годишниот фудбалер откри дека преминувањето во редовите на францускиот клуб е...
video

(ВИДЕО) Меси ѝ донесе победа на Барса со јубилеен 500-ти гол, заедно со хрватот...

Лионел Меси со два погодоци го реши Ел Класико, а победничкиот гол против Реал за конечни 3:2 во втората минута од судиското продолжение му беше 500 гол во дресот...

Лоренцо ја освои ГН на Арагон

Возачот на Јамаха, Хорхе Лоренцо, победи на Големата награда на Арагон, 14-та трка во кралската класа во Мото ГП првенството. Шпанецот на патеката „Моторленд“ ја забележа 60-та победа во...
video

(ВИДЕО) Шилегов: Кривичниот совет да го укине незаконското решение на Поп Стефанија

СДСМ обвини дека решението донесено од судијката Александра Поп Стефанија да се прогласи СЈО за ненадлежно околу случајот за уништување на опремата за прислшување е наезаконско. Портапролот на партијата, Петре...

Следете не

11,208FansLike
556FollowersFollow
456FollowersFollow

Живот

Добро е, барем ќе не памтат по нешто во светот, КОПИТА ЕДНИ НЕВАКЦИНИРАНИ :...

Свадбата на Метју Карионе и Ребека Бечваровска во Сиднеј не заврши како што посакувале младенците. Веселбата заврши со крвава тепачка меѓу гостите предизвикана само...

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ, СПОДЕЛЕТЕ : Томче Илиев – Петгодишно дете од Струмица со тумор...

Денес на социјалната мрежа Фејсбук насекаде се рашири веста која сите нас не потресе. Станува збор за Томче Илиев – малиот херој кој има...

(ФОТО) КОЈ Е ПРАТЕНИКОТ СО БОДИ БИЛДИНГ ИЗГЛЕД?!

Се работи за пратеник кој е фотнат на троа постара слика во 2003-та година на неговиот 60-ти роденден, сликата е доставена до нашата редакција каде...