(ФОТО) Ѕвездите на Манчестер му посакаа топло добредојде на херојот Јане!

На малиот херој Јане Велковски му се исполни еден од најголемите детски сонови, откако доживеа топло добредојде од ѕвездите на најтрофејниот англиски клуб Манчестер Јунајтед. Деветгодишното момче денеска пристигна во Манчестер,...
video

(ВИДЕО) Австриски сноубордист скрши врат во Пјонгчанг

Австриецот Маркус Шајрер преживеа кошмарен пад во четвртфиналето на сноуборд крос. Тој изгуби контрола по еден од последните скокови во својата 1/4-финална серија и приземји на грб, но сепак...

ФАНТАСТИЧНА ФОТКА : EMPIRE STATE BUILDING ВО ЊУ ЈОРК ЌЕ СВЕТИ СО БОИТЕ НА...

Во чест на денешното отворање на Зимските олимписки игри 2018 во Пјонгчанг, Јужна Кореја, боите на македонското знаме, заедно со другите знамиња на земјите учеснички на ЗОИ 2018, ќе...

ТЕТКА БИБИ СЕ ИСУШИ, ИСПУСТИ И ОСТАРЕ ОД ЖАЛ ЗА ГРУЈО, ВМРО ДПМНЕ И...

ТЕТКА БИБИ СЕ ИСУШИ, ИСПУСТИ И ОСТАРЕ ОД ЖАЛ ЗА ГРУЈО, ВМРО-ДПМНЕ И МАКЕДОЊА!

ФИФА ЈА ОДРА ФФМ: ИЛЧО ОД ЗРЗЕ ДА ГИ ПЛАТИ ОВИЕ КАЗНИ ОД СВОЈОТ...

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) ќе треба да и плати на ФИФА (Светската фудбалска федерација) 22.500 швајцарски франци за казни на натпреварите од мундијалските квалификации Русија 2018. Вкупната казна е...