(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Градоначалникот на Струмица Зоран Заев со своите струмичани на ,,Опен Фест”

Во рамките на четвртото издание на „Струмица опен фест“, покрај езерцето во големиот градски парк се одржа втората вечер на поезијата. Меѓу своите сограѓани, љубители на убавиот пишан збор, беше...

ХАОС НА РЕЖИМСКИ ПРЕС ОД ПРОТУЃЕР ВО СТРУМИЦА : ПАРАЗИТИТЕ НА ГРУЈО СТАНУВААТ...

На куртон прес во Струмица каде се плука по лидерот на СДСМ Зоран Заев забарикадиран со куртон медиуми од Канал 5 и Сител поврзан со слободната зона Сачево , граѓански активист...

И струмичката брза помош под партиска наредба на ВМРО ДПМНЕ во служба на Третиот...

Во текот на пладневните часови и екипата на струмичката Брза помош – од лекар, медицинска сестра па до возач, под строгата партиска наредба, не изостана пред очите на целата...

Во 18 часот протести во Струмица!

Денеска со почеток во 18:00 часот на плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица, се организира протест по повод актуелните протести кои се случуваат низ повеќе градови во Македонија – СТОП...

(Фото) Заев на полноќна велигденска литургија со своите сограѓани

Градоначалникот на општина Струмица и претседател на СДСМ, Зоран Заев, ноќеска на полноќ присуствуваше на Велигденската воскресна литургија во црквата „Св. Григориј Палама и Димитриј“ во Струмица. Христовото воскресение го...

(Видео) Заев: Првото фудбалско игралиште со вештачка трева ќе ја продолжи долгата спортска традиција...

Во пресрет на големиот христијански празник Велигден, општина Струмица го доби првото фудбалско игралиште со вештачка трева. Современиот фудбалски терен на помошното игралиште на стадионот „Младост“ направен по европски...