(ВИДЕО) Заев : Сега е време да му се помогне на Скопје и скопјани

Градоначалникот на општина Струмица по повод настанатите поплави во Скопје и околината денес од Струмица во кратка изјава за медиумите изјави дека сега не треба да се бараат виновници...

Општина Струмица и понатаму ќе остане единствената општина во државата без кредитно задолжување

Откажан е планираниот кредит од 43 милиони денари кои требаше да бидат наменети за наредните фази од изградбата на гасификацијата, кои Општината ќе ги реализира со сопствени средства. Тоа беше...
video

(ВИДЕО) Костадинов: Пишев ќе се соочи со правдата, ама не пред “сваровски судството“

Секое време си носи свои серии, свои нови телевизиски сапуници. Порано на граѓаните им се сервираа јужноамерикански и шпански серии, потоа следуваа индиските телевизиски серии, за на ред да...
video

(ВИДЕО) Чавков молчи, дали полициски хеликоптер пренесуваше раноградинарски производи

И по три дена, молк од министерот за внатрешни работи, Митко Чавков. Нема одговор, зошто едно од најскапите превозни средства во министерството за внатрешни работи, во петокот, слета на...

НОВ МЕГА СКАНДАЛ НА МВР: Полициски хеликоптер разнесувал домати и пиперки во Струмица за...

Прес конференција Костадин Костадинов, портпарол на ОО СДСМ Струмица Струмица, 16.07.2016г. Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, По вчерашната прес конференција на која јавно побаравме од министерот за внатрешни работи Митко Чавков да...

Васил Пишев свесно лажел – нема криминал со превозот за ученици во Струмица

Пратеникот на ДПМНЕ, бугарскиот државјанин Васил Пишев, свесно ја лажел и манипулирал струмичката и македонската јавност. Имено, тој на прес конференција го обвини градоначалникот на Струмица дека е вмешан...

СДСМ: Стариот струмички театар е празно ветување на „преродбениците“

Струмица беше и останува рак рана на Никола Груевски и ВМРО ДПМНЕ. Со години беше заборавена и не постоеше во ниту една нивна агенда. Така го манифестираа гневот од...

Режимски слуги на финансиска полиција упаднаа во Општина Струмица

Службеници на финансиската полиција веќе еден час се во зградата на Општина Струмица, објавува Press24. Според извори на порталот, финансиската полиција во моментов обезбедува наредба од Основното јавно обвинителство за...

Општина Струмица: Пишев скандализира со своето напознавање на законот на јавни набавки

Соопштение на Општина Струмица: Пратеникот Васил Пишев измислувајќи некаков скандал во општина Струмица всушност самиот се скандализира со ноторното непознавање на законот за јавни набавки. Пишев знае, но се прави...

Општина Струмица: Фабрикуван прес на ВМРО-ДПМНЕ за да се оцрни Заев

Општина Струмица ги отфрли наводите за корупција на градоначалникот Зоран Заев кои денеска на прес-конференција ги изнесе пратеникот на ВМРО ДПМНЕ Васил Пишев. Пишев денеска рече дека Општината склучила договор...

Следете не

11,637FansLike
556FollowersFollow
465FollowersFollow

Живот

Апел за помош на Стефани Стојческа

Стефани Стојческа има потреба од третмани на клиника во Турција, со цел да  и се подобри состојбата. Таа има тежок инвалидитет кој го стекнала...

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО : АКТИВИСТИ НА УМС ОД ОПОЗИЦИСКАТА ВМРО-ДПМНЕ ПОКРАЈ ДЕПОНИЈАТА ВО СТРУГА СЕГА...

Пожарот кој избувна денеска попладне а кањонот Матка поради ветрот се шири кон село Шишево и кон Водно, бил подметнат, а пироманот бил фотографиран од туристи, пренесуваат медиумите. Пожарот...

(ХОРОР ВИДЕО) Огромни ОГНЕНИ ЈАЗИЦИ кај селото Требовље, пожарот се зголемува се повеќе и...

Пожарот кој се заканува да уништи цело село во Поречието во моментов гори од повеќе страни на село Требовље во општина Македонски Брод. Селаните таму...