video

Заев: Со зонското паркирање се реши крупен проблем во општина Струмица

Скромно, но гордо на постигнатите резултати, денеска, јавното претпријатие „Паркиралишта Струмица“ ги презентираше оправданоста, придобивките и идните планови, а по повод една година од реализацијата на зонското паркирање во...

Васил Пишев свесно лажел – нема криминал со превозот за ученици во Струмица

Пратеникот на ДПМНЕ, бугарскиот државјанин Васил Пишев, свесно ја лажел и манипулирал струмичката и македонската јавност. Имено, тој на прес конференција го обвини градоначалникот на Струмица дека е вмешан...

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Градоначалникот на Струмица Зоран Заев со своите струмичани на ,,Опен Фест”

Во рамките на четвртото издание на „Струмица опен фест“, покрај езерцето во големиот градски парк се одржа втората вечер на поезијата. Меѓу своите сограѓани, љубители на убавиот пишан збор, беше...
video

(ВИДЕО) Костадинов: Пишев ќе се соочи со правдата, ама не пред “сваровски судството“

Секое време си носи свои серии, свои нови телевизиски сапуници. Порано на граѓаните им се сервираа јужноамерикански и шпански серии, потоа следуваа индиските телевизиски серии, за на ред да...

Зоран Заев се сретна со градоначалникот на германскиот град Лауенбург

Градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, денеска во својот кабинет се сретна со Андреас Тиде, градоначалник на општината Лауенбург (Елба) од Германија. Двајцата градоначалници разменија информации за општините и...

Градоначалникот Заев: Добредојдовте во градот со вековна карневалска традиција

Градоначалникот на општина Струмица, воедно и претседател на СДСМ, Зоран Заев, денеска, пред почетокот на главната интернационална карневалска вечер, организираше прием за гостите кои ја почитуваат долгата карневалска традиција...

(ФОТО) По повод Светскиот ден на аутизмот Струмица светна во сино

Општина Струмица во соработка со Јавното претпријатие „Паркиралишта Струмица“ се вклучи во светската кампања насловена „Да осветлиме во сино“, а по повод Светскиот ден на аутизмот. Синоќа во знак...

(Фото) Зоран Заев ја посети црквата во изградба во Струмица, Пресвета Богородица, храм кој...

Од повеќето празници посветени на Пресвета Богородица овој е еден од најзначајните. Затоа народот овој празник го нарекува уште и Голема Богородица. Инаку, самиот збор успение значи заспивање; поинаку кажано,...

(Видео) Заев: Првото фудбалско игралиште со вештачка трева ќе ја продолжи долгата спортска традиција...

Во пресрет на големиот христијански празник Велигден, општина Струмица го доби првото фудбалско игралиште со вештачка трева. Современиот фудбалски терен на помошното игралиште на стадионот „Младост“ направен по европски...

Следете не

9,696FansLike
556FollowersFollow
432FollowersFollow
- Advertisement -

Живот

ШОКАНТНО: На телевизија 24 оди редовно серијал на емисии за религиската секта СКИЕНТОЛОГИЈА маскирана...

Некој си лажен доктор Жарко Костиќ држи лекции за живот, љубов, енергија, психологија итн итн а всушност цело време ја шитка книгата ДИЈАНЕТИКА напишана...

Како легално до работа во Германија?

Има многу легални патишта за наоѓање работа во Германија. Генерално важи: колку подобра квалификација, толку поедноставно до работа. Оние што се заинтересирани за работа во...

(ВИДЕО) ОД ИНВАЛИДСКА КОЛИЧКА ЗАСТАНА НА НОЗЕ НА СВАДБАТА НА СЕСТРА СИ

Никола Рагуз пред три години доживеа страшна сообраќајка во која за среќа остана жив, но остана и парализиран. Во кома бил три месеци, а...