Општина Струмица и понатаму ќе остане единствената општина во државата без кредитно задолжување

Откажан е планираниот кредит од 43 милиони денари кои требаше да бидат наменети за наредните фази од изградбата на гасификацијата, кои Општината ќе ги реализира со сопствени средства. Тоа беше...

(ФОТО) По повод Светскиот ден на аутизмот Струмица светна во сино

Општина Струмица во соработка со Јавното претпријатие „Паркиралишта Струмица“ се вклучи во светската кампања насловена „Да осветлиме во сино“, а по повод Светскиот ден на аутизмот. Синоќа во знак...

(ФОТО) Зоран Заев новогодишната ноќ ја помина со штитениците во Заводот во Банско

Лидерот на СДСМ и градоначалник на општина Струмица, Зоран Заев, по единаесетти пат и оваа новогодишна ноќ ја поминува со штитениците во Заводот за заштита и рахабилитација во Банско. „Во...

Струмица стана член на меѓународната Асоцијација на градовите – носители на порака на мирот

Од денеска општина Струмица е член на меѓународната Асоцијација на градовите – носители на порака на мирот. Повелбата за полноправно членство му беше врачена на претседателот на Советот на...

Објавени конкурсите за манифестацијата „100 Илјади поети за промена“

Манифестацијата „100.000 поети за промена“, во соработка со здружението „Контекст – Струмица“ распиша поетски конкурс за годинашното издание. Поезијата со која ќе може да конкурираат автори од сите генерации...
video

(ВИДЕО) Заев: Разрешницата на нашата политичка криза и враќањето на демократските вредности, правдата, слободата...

Градоначалникот Зоран Заев и општина Струмица, денеска, пред споменикот на паднатите борци во НОАВМ во малиот градски парк, го одбележаа 9-ти мај Меѓународниот ден на победата над фашизмот и...

НОВ МЕГА СКАНДАЛ НА МВР: Полициски хеликоптер разнесувал домати и пиперки во Струмица за...

Прес конференција Костадин Костадинов, портпарол на ОО СДСМ Струмица Струмица, 16.07.2016г. Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, По вчерашната прес конференција на која јавно побаравме од министерот за внатрешни работи Митко Чавков да...
video

(ВИДЕО) Заев ги донираше средствата од добиена тужба за клевета на центарот „Порака“ и...

Градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, денеска ја потврди својата хуманост и континуирана грижа за лицата со посебни потреби. Тој беше дел од велигденскиот хуманитарен хепенинг кој во организација на...

Чврга на Ј.П. Струмица – Гас за ВМРО-ДПМНЕ : Бараме извинување од Котевски и...

Почитувани, На денешната прес конференција на Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ, исто како и во весникот Вечер изнесени се лаги и измислици за работата на Ј.П Струмица - Гас поради што...

Следете не

11,231FansLike
556FollowersFollow
457FollowersFollow

Живот

Добро е, барем ќе не памтат по нешто во светот, КОПИТА ЕДНИ НЕВАКЦИНИРАНИ :...

Свадбата на Метју Карионе и Ребека Бечваровска во Сиднеј не заврши како што посакувале младенците. Веселбата заврши со крвава тепачка меѓу гостите предизвикана само...

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ, СПОДЕЛЕТЕ : Томче Илиев – Петгодишно дете од Струмица со тумор...

Денес на социјалната мрежа Фејсбук насекаде се рашири веста која сите нас не потресе. Станува збор за Томче Илиев – малиот херој кој има...

(ФОТО) КОЈ Е ПРАТЕНИКОТ СО БОДИ БИЛДИНГ ИЗГЛЕД?!

Се работи за пратеник кој е фотнат на троа постара слика во 2003-та година на неговиот 60-ти роденден, сликата е доставена до нашата редакција каде...