(ФОТО ГАЛЕРИЈА) СДСМ во Прилеп преку отворена дебата со граѓаните на претстави ,,Визијата за...

Во рамките на активостите на СДСМ вчера во домот на културата ,,Марко Цепенков" во Прилеп опозициската СДСМ одржа трибина на тема ,,Визијата за Македонија" која впрочем е и новата...
video

(ВИДЕО) : Протест на вработените во ЈП „Пелагонија“ од Кривогаштани

Заради неисплатени 9 цели плати и уште половината од 6 заостанати плати за кои велат дека им се исплатени во форма на аванс, осуммина вработени во ЈП „Пелагонија“ од...

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Големо и Мало Коњари како да ги погодило АПОКАЛИПСА, од поплавите потопени...

По големите поројни дождови во Пелагонискиот регион многу прилепски села беа погодени од огромните поројни дождови каде што најпогодени се селата Големо и Мало Коњари. Како што секоја година...

ФОТО: Масакр и пичвајз на дрвјата во дворот на Брза помош во Прилеп

Багремовите дрвја во дворот на Брза помош во Прилеп вчера се исечени од страна на прилепското „ЈКП Комуналец“, јави „10без10“. Според фотографиите од местото на кое до пред некој ден...

(ФОТО) Заев во Прилеп: 11. Октомври е нова можност за заедничка Визија за Македонија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска е во Прилеп и прилепско. Се сретна со земјоделци, со стопанственици, а беше и меѓу граѓаните на традиционалниот Граѓански собир во чест на 11...

Зоран Заев од Прилеп : Дијаспората ќе гласа според изборен цензус или воопшто нема...

Во рамките на денешната посета на Прилеп, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, најпрво оствари срдба со стопанствениците од градот на која што се разговараше за моментална состојба и можностите...

ПОПУЛИЗАМ И РЕНЕСАНСА

ЕЛС Општина Прилеп и Градоначалникот Марјан Ристески денес ја објавија Програмата за одбележување на националниот празник 11-ти Октомври, 2015-та година, и во истата за ден 10-ти Октомври сабота со...

Почина тригодишно девојче во Прилеп, лекарите се сомневаат дека се затруло со храна

Медицинскиот центар во Прилеп околу 8 часот утрово пријавил во полициската станица дека кај нив била донесена почината тригодишна Анета Реџеповскаод Прилеп, јави Прес 24. Неофицијалните информации се дека лекарите се...

ДРАМА ВО ПРИЛЕП : Дрвокрадци ја нападнаа шумската полиција во Прилеп, има и повредени

Околу 18 часот во ромската населба Тризла во Прилеп, нападнати се припадници на шумската полиција. Според информациите на порталот Револуционер, настанот се случил во близина на џамијата во изградба. Еден...

Детонирана е втората по ред пријава против прилепскиот градоначалник со хилтата Марјан Ристески

Заради прекршување на постапката за подигање спомен обележја од страна на Општина Прилеп во периодот 2011-2012 година, адвокатот Жарко Стеваноски до Министерството за култура поднесе пријава против градоначалникот Марјан...