(ФОТО ГАЛЕРИЈА) СДСМ : Училишен прибор и ранци за децата од загрозени семејства

Комисијата за образование при Општинската организација на СДСМ Прилеп, пред почетокот на новата школска година, организираше хуманитарна акција за набавка и донирање на училишен прибор и ранци за децата...

Талевски : Нова државна функција во фамилијата на пратеничката Лашкоска

Граѓаните на Прилеп и Македонија се борат со рекордната сиромаштија и невработеност, но тоа не важи само за тесни групи, блиски до Груевски. Таков е примерот со семејството на пратеничка...

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Во чест на роденденот на Мото-Клубот ,,Рисови” Македонските моторџии вчера одржаа собир...

Во чест на роденденот на Мото-клубот „Рисови“, се одржа традиционалниот 6-ти „Мото фестивал - Прилеп 2015“, на кој учество зедоа сите мото клубови од Македонија, како и гости од странство. ...

Шести мото фестивал ,,Прилеп 2015″

Во чест на роденденот на Мото-клубот „Рисови“, во сабота на 22.август во Прилеп ќе се одржи традиционалниот 6.Мото фестивал „Прилеп 2015“, на кој учество ќе земат сите мото клубови...

Хуманитарна Бела Ноќ во Кривогаштани

Здружението „Младински центар за рурален развој - АВАНГАРДА“ - Кривогаштани, во соработка со Здружението на граѓани за лица со епилепсија и родители со деца со епилепсија - „Епилепсија Македонија“...

(ВИДЕО) Локвенец: Груевски е непожелна личност во Прилеп

Кога веќе зборува за патишта, Никола Груевски редно беше да се изјасни за скандалот со корупција и провизија од 25 милиони евра за изградба на автопатите, споменати во аудио...

(ФОТО) ВО ПРИЛЕП СИ ГАЗИМЕ : Секс на балкон во ЗГРАДИ ВО СТРОГИОТ ЦЕНТАР...

Млад пар во Прилеп смислил инвентивен начин како да го помине жешкиот ден на балкон. Според фотографијата која ни е доставена во нашата редакција се тврди дека оваа фотографија...

(ВИДЕО) СДСМ Прилеп: Прилепската болница оставена без реагенси за крвна слика!

„Катастрофата со прилепската болница е дотаму стигната што изминатиот викенд немаше ниту реагенси за испитување на основна крвна слика за пациентите. Замислете, во 21 век, во болницата во Прилеп,...

(ВИДЕО) СДСМ Прилеп: Ристески да каже каде се неколку милиони евра за новата канализациска...

По вчерашните поплави во Прилеп, Марјан Ристески и ВМРО ДПМНЕ треба да одговорат, како се потрошија неколку милиони евра за изградба на нова канализациска мрежа од проектот за пречистителна...

СДСМ Прилеп: Градоначалникот Ристески да каже каде се неколку милиони евра за новата канализациска...

По вчерашните поплави во Прилеп, Марјан Ристески и ВМРО ДПМНЕ треба да одговорат, како се потрошија неколку милиони евра за изградба на нова канализациска мрежа од проектот за пречистителна...