ЛЕПЛИВОТО И ДОЛГО РАЧЕ НА ПРИЛЕПСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК МАРЈАН РИСТЕСКИ ПОЧНА ДА ЛЕПИ И ПО...

Фонтаната во центарот на Прилеп, која до скоро се наоѓаше на плоштадот „Методија Андонов Ченто“, најавена како донација од KFB банката, скоро рушена затоа што, како што рече, Бранко...

ЕКСКЛУЗИВНО : Градоначалникот на Прилеп Марјан Ристески имал сообраќајка, повредено едно лице?!?!

Во текот на оваа ноќ на бул. Гоце Делчев во близина на рекламите во центарот на Прилеп некаде околу 23 часот градоначалникот на Прилеп Марјан Ристески според очевидци бил...

ШОКАНТНИ СВЕДОШТВА НА ПРИЛЕПЧАНИ ЗА СОЦИЈАЛНИТЕ НЕПРАВДИ И МИЗЕРИЈАТА ВО ГРАДОТ ПРЕД КАМЕРАТА НА...

Видео прилози снимени со поголем број граѓани на Прилеп, што ја прикажуваат објективна слика за животот во Прилеп, како и за кршењето на човековите и работничките права, беа презентирани...

ПА ПА ПА, ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО СЕ ПРАВИ ВО БОЛНИЦАТА ВО ПРИЛЕП : На уплатниците...

Еве како изгледа пушење цигари на партиски џаболебар на ДПМНЕ со отворен прозор на уплатница во сред ЈЗУ во Општина Прилеп, пациентите реагираат, се диши јаглерод диоксид, моноксид, триоксид...

Game of Thrones ќе се снима во Македонија и тоа во Прилеп, Охрид и...

Гејм оф трон ќе се снима во Македонија и тоа во Прилеп, Охрид и Криволак Екипа на хрватски продуцент е во Македонија ,ексклузивно дознаваме и е во посета на...

Почина Благоја Спиркоски-Џумерко

Благоја Спиркоски-Џумерко, славниот македонски актер, почина на возраст од 69 години. Најпознат по улогата на Итар Пејо во „Солунски патрдии“, тој беше член на Народниот театар во Прилеп од 1966...

(Видео) СДММ: Ристески е градоначалник или менаџер на туристичка агенција?

Изминативе денови, младите прилепчани со право го поставуваат прашањето дали Марјан Ристески е градоначалник на Прилеп или менаџер на туристичка агенција, рече Александар Џагадуроски, претседател на ЛК СДММ - Прилеп. - Еве...