Денес во 18 часот нов протест против полициската бруталност во Прилеп

Иницијаторите на протестот ги повикуваат своите сограѓани на мирен протест во центарот на Прилеп, каде свирчињата и транспаретните ќе им бидат единственото „оружје“ за искажување на својот револт.

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ОГРОМЕН ДЕЛ ОД МЛАДИ ПРИЛЕПЧАНИ ИЗЛЕГОА НА УЛИЦИ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКАТА БРУТАЛНОСТ НА...

Прилепчани во огромен број без сендвичи и сокови ги поплавија прилепските улици поради полициската бруталност на режимските извршители на Јанкуловска, чашата се прели кога одредена полициска група со мозок во...

Најави за протест против полициска бруталност и во Прилеп

По вчерашните протести во Скопје, денес и во Прилеп се појави иницијатива за протест против полициската бруталност. Најавите за мирниот протест во Прилеп следат после вчерашните настани во Скопје, каде...

Разрешен директорот на Терминал-Комуналец Прилеп заради незаконско работење

- Локалната власт на ВМРО ДПМНЕ во Прилеп е во паника после објавувањето на „Вистината за Македонија“. Управниот одбор на ЈКП Комуналец на вчерашната седница го разреши раководителот на...

ЦАААААААААААААРРРРРРРР! НЕВИДЕНА АВАНГАРДА!!! Реакција на прилепчанецот кој ги искрши стаклата на општинската зграда во...

По вчерашниот инцидент кога 22 годишно момче од Прилеп со лопата во раните утрински часови ги искрши стаклата на општинската зграда во Прилеп, се појавија многу написи кои го...

Пратеникот и член на ИО Хари Локвенец гостин и говорник на конгресот на Социјалдемократерна...

Во изминатите неколку дена пратеникот и член на ИО на СДСМ Хари Локвенец беше во работна посета на Шведска каде беше гостин и говорник на конгресот од социјал демократите во Шведска каде...

(Видео) СДСМ Прилеп: Советот да дискутира за злоупотребите од аудио доказите

„Советничката група на СДСМ и коалициските партнери бара од претседателот на Советот на Општина Прилеп веднаш да свика вонредна седница за грубата злоупотреба на политичка моќ и власт од...

(Видео) Јајца за сите прилепчани

https://www.youtube.com/watch?v=sqPGDdX6owM Од продукцијата која ги насмеа прилепчани се појави ново сатирично видео. Овој пат нивна тема се парковите низ Прилеп кои наместо за детска игра се претворени во кокошарници, затоа...

СРЕДНОШКОЛСКИ ПЛЕНУМ : Соопштение за граѓаните , медиумите , невладините организации и здруженија на...

Ве известуваме дека е формиран Средношколски пленум во Прилеп. Целите и интересите на Пленумот се јасно дефинирани од страна на сите средношколци ширум Македонија. Цврсто стоиме на барањето за...

(Видео) Хоштаплерска и незаконска продажба, спроведена од министерството на копилето Миле, на 6 деловни...

На електронското јавно наддавање за оттуѓување на деловен простор во сопственост на Република Македонија, организирано на 23.03.2015, на кое огласени за отуѓување се 8 објекти во сопственост на Република...

Следете не

11,637FansLike
556FollowersFollow
465FollowersFollow

Живот

Апел за помош на Стефани Стојческа

Стефани Стојческа има потреба од третмани на клиника во Турција, со цел да  и се подобри состојбата. Таа има тежок инвалидитет кој го стекнала...

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО : АКТИВИСТИ НА УМС ОД ОПОЗИЦИСКАТА ВМРО-ДПМНЕ ПОКРАЈ ДЕПОНИЈАТА ВО СТРУГА СЕГА...

Пожарот кој избувна денеска попладне а кањонот Матка поради ветрот се шири кон село Шишево и кон Водно, бил подметнат, а пироманот бил фотографиран од туристи, пренесуваат медиумите. Пожарот...

(ХОРОР ВИДЕО) Огромни ОГНЕНИ ЈАЗИЦИ кај селото Требовље, пожарот се зголемува се повеќе и...

Пожарот кој се заканува да уништи цело село во Поречието во моментов гори од повеќе страни на село Требовље во општина Македонски Брод. Селаните таму...