ЦАААААААААААААРРРРРРРР! НЕВИДЕНА АВАНГАРДА!!! Реакција на прилепчанецот кој ги искрши стаклата на општинската зграда во...

По вчерашниот инцидент кога 22 годишно момче од Прилеп со лопата во раните утрински часови ги искрши стаклата на општинската зграда во Прилеп, се појавија многу написи кои го...

Пратеникот и член на ИО Хари Локвенец гостин и говорник на конгресот на Социјалдемократерна...

Во изминатите неколку дена пратеникот и член на ИО на СДСМ Хари Локвенец беше во работна посета на Шведска каде беше гостин и говорник на конгресот од социјал демократите во Шведска каде...

(Видео) СДСМ Прилеп: Советот да дискутира за злоупотребите од аудио доказите

„Советничката група на СДСМ и коалициските партнери бара од претседателот на Советот на Општина Прилеп веднаш да свика вонредна седница за грубата злоупотреба на политичка моќ и власт од...

(Видео) Јајца за сите прилепчани

https://www.youtube.com/watch?v=sqPGDdX6owM Од продукцијата која ги насмеа прилепчани се појави ново сатирично видео. Овој пат нивна тема се парковите низ Прилеп кои наместо за детска игра се претворени во кокошарници, затоа...

СРЕДНОШКОЛСКИ ПЛЕНУМ : Соопштение за граѓаните , медиумите , невладините организации и здруженија на...

Ве известуваме дека е формиран Средношколски пленум во Прилеп. Целите и интересите на Пленумот се јасно дефинирани од страна на сите средношколци ширум Македонија. Цврсто стоиме на барањето за...

(Видео) Хоштаплерска и незаконска продажба, спроведена од министерството на копилето Миле, на 6 деловни...

На електронското јавно наддавање за оттуѓување на деловен простор во сопственост на Република Македонија, организирано на 23.03.2015, на кое огласени за отуѓување се 8 објекти во сопственост на Република...

(Видео) Прилеп – рекордер по ДУПКИ и Крос Каунти

Пародично видео снимено со камера на велосипед за ископаните улици во Прилеп кои стојат така неколку години. Со видеото сатирично се пренесува незаинтересираноста на градоначалникот Марјан Ристески да ги...

Прилеп облепен со ленти „Миле Ј. во Прилеп направив упад и му ебав мајката“

Авторите на оваа опсада на прилепската чаршија, најверојатно биле инсписрирани од снимените разговори кои ги објави лидерот на СДСМ, Зоран Заев во кои се посочува министерот за транспорт и...

ЗРВО И ФОРУМ НА ЖЕНИ ОД ПРИЛЕП ВО ОРГАНИЗАЦИЈА НА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА ЗА ПРИЛЕПСКИТЕ...

Здружението на резервни воени обврзници , учесници во одбрана на суверенитетот и интегритетот на Р.Македонија 2001-2002-ра година од Прилеп денес заедно со самоиницијативниот одбор на граѓани во канцелариите на...

Следете не

11,463FansLike
556FollowersFollow
462FollowersFollow

Живот

video

(ВИДЕО) Жестока тепачка на СРБИ кај граничниот премин „Богородица“ поради долгите колони

На социјалните мрежи се појави и видео од тепачката. Според очевидците, се работи за Срби, односно возачи од возила со регистарски ознаки од Белград...

Граѓаните на Богданци на референдум се изјаснија против изградбата на рудници, не сакаат да...

Од вкупно запишаните 6.918 граѓани на референдумот по двете прашања се изјасниле вкупно 4.321 или околу 62 отсто од гласачкото тело што значи дека...