Бројчаникот на Заев ОД НАРОДНАТА ПЉАЧКА почна да врти : АПАШОТ ВМРО-вски од Прилеп...

Пишува: Зоран Милошески Врз основа на кривичната пријава која минатата година Општинската организација на СДСМ-Прилеп ја поднесе против екс пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Панче Дамески, Кинолошкиот сојуз на Република Македонија (КСРМ)...

Скандал: Вработени во прилепскиот Дом за стари лица физички нападнати и малтретирани на работното...

Пишува: Зоран Милошески Нов скандал го тресе Домот за стари лица „Киро Крстески-Платник“ од Прилеп. Откако минатата недела четворица вработени во Домот поднесоа кривична пријава против директорката Ирена Стерјовска Локвенец...

Погледнете КОЛКУ РАЗВРАТНО изгледа куртон студиото на прилепската ,,Канал Визија” : Кожен ентериер КАКО...

Прилепската локална ТВ куќа ,,Канал Визија" одамна ја изгубила својата кредибилност во јавниот сервис бидејќи во последно време таа наликува на едно обично режимско куртон дувло кое работи за...

(ФОТО) Тврдокорните на Грујо на протестите во Прилеп се надминаа, извадоа преку 40 тони...

Тврдокорните на протестите во Прилеп оваа вечер се надминаа себеси, тие на нивните протести во Прилеп извадоа камиони и мермер со тежина повеќе од дозволената на булеварот. Дозволената тежина според...

Прилепскиот суд ги отфрли сите 7 обвиненија против адвокатот Жарко Стеваноски

Пишува: Зоран Милошески Основниот суд Прилеп ги отфрли последните 3 обвиненија кои против еден од водачите на „Шарената револуција“ во Прилеп, Жарко Стеваноски, ги поднесе СВР Битола-Полициска станица (ПС) Прилеп....

РЕЖИМОТ Е ВО ТОТАЛНА ПАРАНОЈА САМО ДА НЕ ГО ЛЕЖИ КРИМИНАЛОТ ВО ШУТКА –...

Активистка на СДСМ - Прилеп била нападната во четвртокот околу 21 часот. Сузана Трајковска, која е член на прилепските социјалдемократи, вели дека била пресретната и нападната од две непознати лица,...

(ВИДЕО) СДСМ Прилеп : Поднесуваме кривична пријава за одговорност на директорите на училиштата

Почитувани граѓани, Денеска поднесуваме кривична пријава до ОЈО Прилеп, против директорот на прилепската гимназија „Мирче Ацев“Киро Николоски, кој на очиглед на целата јавност изврши тешка злоупотреба на службената положба и...
video

(ВИДЕО) Родители на ученици од прилепската гимназија ,,Мирче Ацев” побараа одговорност од ФАШИСТИЧКИОТ БУЏЕТАР...

Родители на ученици од прилепската гимназија ,,Мирче Ацев“ излегоа на протест и одржаа  прес конференција за да го повикаат директорот Кирил Николоски да престане да ги злоупотребува нивните деца...

СДСМ Прилеп : Недозволиво е директори да повикуваат ученици да бојкотираат настава за да...

Почитувани, Недозволиво е директори да повикуваат ученици да бојкотираат настава за да бидат дел од протести на кои се поттикнува и шири етничка и национална омраза. Тоа е кривично дело! Наместо да...

Следете не

11,646FansLike
556FollowersFollow
466FollowersFollow

Живот

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ – ДОНИРАЈТЕ И СПОДЕЛУВАЈТЕ ДА ГО СПАСИМЕ МАЛИОТ ИГОР ГЕЛЕНЧЕВ ОД...

ВЕ МОЛАМ СПОДЕЛЕТЕ И ДОНИРАЈТЕ МНОГУ Е ИТНО СЕ РАБОТИ ЗА ДЕТЕ КОЕ МНОГУ МИ ЗНАЧИ ДА ОСТАНЕ ЖИВО ! Инаку Игор Геленчев е 14...

Апел за помош на Стефани Стојческа

Стефани Стојческа има потреба од третмани на клиника во Турција, со цел да  и се подобри состојбата. Таа има тежок инвалидитет кој го стекнала...

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО : АКТИВИСТИ НА УМС ОД ОПОЗИЦИСКАТА ВМРО-ДПМНЕ ПОКРАЈ ДЕПОНИЈАТА ВО СТРУГА СЕГА...

Пожарот кој избувна денеска попладне а кањонот Матка поради ветрот се шири кон село Шишево и кон Водно, бил подметнат, а пироманот бил фотографиран од туристи, пренесуваат медиумите. Пожарот...