(ВИДЕО) Прилепска Пиварница со нова инвестиција од 6 милиони евра

Прилепска пиварница пушта нова линија за производство на пиво и безалкохолнии газирани пијалоци во пластична амбалажа. Инвестицијата е вредна 6 милиони евра, направена со сопствени средства, без кредитирање. Ова...
video

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПРИЛЕП ИЛИЈА СИ СТОИ НА ЗБОРОТ : ОПШТИНА ПРИЛЕП ЌЕ ИМ ГИ...

„Она што го најавивме минатата година, дека од општинскиот буџет ќе бидат издвоени средства за фудбалскиот клуб „Победа“, тоа годинава го реализираме“, рече градоначалникот Илија Јованоски на денешната прес...
video

(ВИДЕО) Прилепскиот градоначалник, Илија Јованоски со велигденско обраќање им го честита Велигден на прилепчани

Прилепскиот градоначалник, Илија Јованоски со велигденско обраќање им го честита Велигден на прилепчани

Со пари од турската агенција ТИКА, ќе се гради спортска сала во прилепско Канатларци

За два месеца треба да почне изградбата на спортска сала во ОУ „Кирил и Методиј“ во Канатларци. Ова денеска го вети амбасадорката на Република Турција во Македонија, Тулин Еркал Кара при...
video

(ВИДЕО) Илија Јованоски со Велигденско обраќање им ги честита велигденските празници на прилепчани

Градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски со Велигденско обраќање им ги честита велигденските празници на прилепчани. https://www.youtube.com/watch?v=yaovvYv6C0s&feature=youtu.be
video

(ВИДЕО) ОВОЈ ЗАЕВ БИЛ ЕПТЕН ЗА НИКАДЕ : ТРИЕСЕТИНА ДРТАВИ ЌОСИЊА ВО ПРИЛЕП БАРААТ...

Ќосињата бараат оставка од Заев и кемкаат за нови избори а овој решили да тера два до три мандати. https://www.youtube.com/watch?v=c_fWmfgzlMY

(ВИДЕО) ОПШТИНА ПРИЛЕП ГИ ДЕМАНТИРА КУРТОНИТЕ НА МАРКУКУЛЕ – ИНВЕСТИЦИСКА БОМБА ОД 3.3 МИЛИОНИ...

По дезинформациите пласирани на интернет и социјалните мрежи дека во Прилеп ќе се гради камп за бегалци, Општина Прилеп информира дека согласно со Одобрение за градење од 23.11.2017 година...
video

(ВИДЕО) Започна проектот за заштита на Маркови Кули – споменик на природата, ЕУ и...

Општина Прилеп започнува со реализација на проектот „Маркови кули-заштита и делување“, како дел од Програмата „Подобрување на управувањето со заштитените подрачја“, што ја спроведува УНДП во соработка со Министерството за животна средина...

(ФОТО ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО) Засадени 20 садници во „Паркот на планетата Земја“ во Прилеп

Дваесет млади садници денеска се засадени во „Паркот на планетата Земја“ на патот кон манастирот „Трескавец“ во месноста „Песјобрдце“. Градоначалникот Илија Јованоски, пратениците во Собранието на РМ Кети Смилеска и Хари Локвенец,...
video

(ВИДЕО) ЗАКАНИТЕ НА ЗАЕВ СТАНАА РЕАЛНОСТ: Над 30 ВМРО-ВЦИ од Прилеп повикани во полициска...

Гневни ВМРО-вците пишуваат на фб: За вчерашните протести во Прилеп, повикани се на информативен разговор околу 20тина души, за утре шестмина и им се најавени кривични пријави… Го повикувам народот уште...