СЈО ќе ја „трезни“ општина Прилеп од „Пивофест“

Обвинители на Специјалното јавно обвинителство влегоа во Општина Прилеп каде што, според неофицијалните информации, барале документација, поврзана со организацијата на „Пивофест“. Во интерес на предистражната постапка, од СЈО ниту ја...

ТЕРМОНУКЛЕАРНА БОМБА НА ПОРТАЛОТ ОХРИДСКАЈ : КАТА И СЈО СО ПЕТ ИСТРАЖИТЕЛИ ВЛЕГОА ВО...

Специјалното јавно обинителство (СЈО), со 5 истражители и други стручни лица од обвинителството од рано изутрина се навоѓа во зградата на Општина Прилеп.Претходно вработени во општина Прилеп се обиделе...
video

Илија Јованоски – Кандидат за градоначалник од СДСМ во Прилеп

Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, Гордо стоиме исправени пред големиот предизвик Прилеп да го претвориме во современа, развиена, безбедна, еколошки чиста и европска општина, со повисок стандард на живот...

ЕДИНСТВО ВО СДСМ ПРИЛЕП: Сите кои беа во трка за градоначалник застанаа зад кандидатурата...

Единство во СДСМ Прилеп! Жаре, Боро, Сашо и Гоце Тумано, застанаа позади кандидатот за градоначалник, д-р Илија Јовановски!!!

ДИЛЕТАНТОТ КОЈ РЕКЕТИРА СДСМОВСКИ КАФИЧИ СО ХИЛТА, МАРЈАН РИСТЕСКИ Е НОВИОТ КАНДИДАТ НА ВМРО-ДПМНЕ...

Марјан Ристески е кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп. Марјан Ристески ќе ја бара по четврт пат довербата на прилепчани за татко на градот иако како градоначалник води...

ЕКСКЛУЗИВНО : ЗЛОСТОРНИЧКО ЗДРУЖУВАЊЕ ВО НОВАТА ФАБРИКА ЗА ОДГЛЕДУВАЊЕ МАРИХУАНА ВО АЛДИНЦИ,ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО НА...

Долго најавуваната Гринфилд инвестиција на „фамилијата“ на Груевски, фамозната фабрика за одгледување на Марихуана во Алданци-Општина Кривогаштани,каде како инвеститор се јавува американската фирма „Мак Норт“,а главен лик во целокупната...
video

(ВИДЕО) РЕВИЗОРСКИОТ ИЗВЕШТАЈ ЗА РАБОТАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ МАРЈАН РИСТЕСКИ ЗА 2015 ГИ ПОТВРДИ ОБВИНУВАЊАТА...

По криминалните стапки на Никола Груевски тргнала и локалната власт во Прилеп, на чело со градоначалникот Марјан Ристески. Доказ за тоа е извештајот на Државниот завод за ревизија, кој го...

Гоце Туманоски влегува во трката за градоначалник на Прилеп

Во Општинската организација на СДСМ во Прилеп ќе се бира помеѓу пријавени четири кандидати за градоначалничката трка во Прилеп. Дипломираниот економистиот Гоце Туманоски, порнаешен претседател на младите прилепски социјалдемократи и член...

ХА ХА ХААААА…И ПРИЛЕПСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ЧЕ СИ ЛЕЖИ ВО ШУТКА ЗАЕДНО СО ОВЦАТА ОД...

Пишува: Зоран Милошески Кривичните пријави кои адвокатот Жарко Стеваноски подолг временски период ги поднесува против прилепскиот градоначалник Марјан Ристески го дадоа првиот резултат: заради сторено кривично дело „Несовесно работење во службата“,...

Следете не

11,804FansLike
556FollowersFollow
473FollowersFollow

Живот

ХУМАН ТРЕТМАН НА ПАЦИЕНТИ СО БОЛЕСТИ НА ОЧИТЕ ОД СТРАНА НА ОФТАЛМОЛОГИЈА ,,ДЕНИЦА”

Специјализираната Болница по офталмологија„Деница“, по повод 100 дена од своето работење, направи хуман гест и излезе во пресрет на пет пациенти кои побарале помош...

Ова е Јане Тодоровски – единственото прваче во тетовско Жилче

Во тетовското село Жилче, во oсновното училиште „Шемшово“, годинава првпат има само едно прваче – Јане Тодоровски. Сè уште има пет години, шест ќе полни...

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ – ДОНИРАЈТЕ И СПОДЕЛУВАЈТЕ ДА ГО СПАСИМЕ МАЛИОТ ИГОР ГЕЛЕНЧЕВ ОД...

ВЕ МОЛАМ СПОДЕЛЕТЕ И ДОНИРАЈТЕ МНОГУ Е ИТНО СЕ РАБОТИ ЗА ДЕТЕ КОЕ МНОГУ МИ ЗНАЧИ ДА ОСТАНЕ ЖИВО ! Инаку Игор Геленчев е 14...