(ФОТО) Прилепскиот градоначалник Марјан Ристески кој во бомбите на Заев улетува со хилти во...

Ако погледнете на фотографиите на сајтот од Општина Прилеп навидум ќе видите нормална ситуација каде градоначалникот на Прилеп, Марјан Ристески посетува бадникарски огништа, ждере од трпезите, пие вино, здравици мавици,...

ЕВЕ ШТО СЕ СЛУЧУВА КОГА ФИЛИМЕНА И ЛАТАС ЌЕ ГИ ТРГНАТ ПИПЦИТЕ ОД СУДСТВОТО...

Пишува: Зоран Милошески. Публикум портал Одлучувајќи по барањето на Полициската станица (ПС) во Прилеп за поведување прекршочна постапка против Жарко Стеваноски, Основниот суд во Прилеп донесе пресуда со која адвокатот...

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Предновогодишна атмосвера во просториите на ЗРВО-Прилеп 2000 / 2001, новогодишни пакетчиња за...

Во просториите на прилепското здружение на бранители ЗРВО 2000 - 2001 се одржа новогодишна прослава за најмладите, каде учество со сопствени донации учествуваа ,,Комерцијална Банка" ,,Комфи - Ангел", ,,Мермерен...

ЕКСКЛУЗИВНО : Тутунар од Прилеп открива како мафијата од ДПМНЕ купува тутун за 150...

Револтиран тутунар од Прилеп ни пиша во редакцијата за малверзациите што ги прави мафијата на ДПМНЕ при откупот на тутонот. Интегрално ви го пренесуваме дописот: Денеска во Тутунски комбинат во Прилеп...

КАКОВ ШОК ЗА РЕЖИМОТ: Во Прилеп режимот е затекнат жив од страна на лица...

Во центарот на Прилеп во ќоше веднаш до бутикот Чарли кој се наоѓа наспроти О.У. Кочо Рацин режимот е уловен на лице место жив како припрема изборен поткуп , запленети...

(ФОТО) Раководителка на Здравствен дом во Прилеп врши притисок на терен на гласачи за...

Раководителка на Здравствен дом во Прилеп врши притисок на терен на гласачи за одредена политичка партија. Случајот е пријавен во МВР, следува разврска.

(ФОТО) Лице вработено во МВР Прилеп агитира пред гласачко место за одредена политичка партија

Во прилепската населба Тризла 1 од страна на жители е забележано лице вработено во МВР Прилеп кое врши агитирање за одредена политичка партија пред самото гласачко место веднаш до...

Притисоци врз ромските гласачи во прилепската населба „Тризла“

Прилепската населба „Тризла“ во која живеат граѓаните од ромската етничка заедница, традиционално е местото каде за сите избори се вршат најсилните притисоци врз гласачите. Истата ситуација се повторува и...

(АУДИО) НУКЛЕАРНА БОМБА: Директорот на прилепската болница Петар Ристески снимен како им вели на...

Порталот Публикум пренеседека со нивната редакција пристигнал тонски запис во траење од 28 секунди. Според порталот аписот е направен на еден од состаноците кој директорот на прилепската Општа болница „Борка Талески“ и...
video

(ВИДЕО) Велески: Број 4 за живот на сите во Прилеп и Македонија

Сашо Велески – Претседател на О.О. СДСМ Прилеп Почитувани граѓани на слободарски Прилеп, Дојде време да ја направиме клучната одлука. Каква Македонија сакаме? Македонија во рацете на криминалци, или на оние кои...

Следете не

9,215FansLike
556FollowersFollow
419FollowersFollow
- Advertisement -

Живот

ПЕТ ДЕНА ПО ИСКЛУЧУВАЊЕТО, СЛЕПОТО СЕМЕЈСТВО ОД ВРАГОТУРЦЕ ДОБИ СТРУЈА

По пет дена, осумчленото слепо семејство Младеновски од кумановското планинско село Враготурце доби струја. Екипа на ЕВН денеска околу 13 часот дошла во куќата и...

(ВИДЕО) Ужасна трагедија за еден маж во Карбинци, тешко болен живее во глад, студ...

Премрзнат, гладен и болен. Вака не живее, туку полека умира 50 годишниот Станко Анакиев од Карбинци.  Последните десетина екстремно сурови денови, тој ги поминал...

Мама’с, АЈВАРОТ НА ЗАЕВИ – единствен македонски бренд на аеродромот „Ататурк” во Истанбул –...

Oд почетокот на 2017 година производите на македонскиот бренд МАМА’С се најдоа на полиците на UNIFREE DUTY FREE продавниците на аеродромот “Ататурк” во Истанбул...