СЕ Е ЈАСНО, ЕВЕ ЗОШТО ГО ШТИТИ ЗВРЛЕВСКИ: Претседателот на Антикорупциска носи саат од...

Во емисијата КОД на Снежана Лупевска снимана оваа година, еден твитерџија го приметил саатот што во таа прилика го носи претседателот на Антикорупциска комисија, Игор Тантуровски. Се работи за еден...

Со мотото ДА ЈА ВРАТИМЕ ОПШТИНАТА НА ГРАЃАНИТЕ Наумоски ќе ја бара поддршката на...

Од извори во партијата  за Фронт мк потврдуваат дека кандидат за градоначалник на Општината Ѓорче Петров од редовите на СДСМ и Коалицијата ќе биде Александар Наумоски кој во спроведената...

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ МИ ДАДЕ ИЛЈАДАРКА ДА ГЛАСАМ ЗА ВМРО-ДПМНЕ, СВЕДОЧЕШЕ КАВАДАРЧАНЕЦОТ МЕМЕДОВ НА СУДЕЊЕТО ЗА...

Сведокот Сали Мемедов и обвинетиот градоначалник Александар Панов на денешното рочиште во Основниот суд Кавадарци. (Фото: СДК.МК) Кавадарчанецот Сали Мемедов денеска сведочеше дека градоначалникот Александар Панов извадил илјада денари од...

ПО ХАРАНГАТА НА ХЕЈТЕРИТЕ ПО СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ И НЕКОИ МЕДИУМИ ДАРКО ЛЕШОСКИ СЕ ПОВЛЕКУВА...

Се откажувам од претседателствувањето со УО на Струшките вечери на поезијата, но сум отворен за секаква помош кон враќањето на некогашната слава на оваа манифестација, соопшти во разговор за Дојче...

Koj од овие четворица ќе биде идниот градски татко на Крива Паланка?

За сега по кулоарите во Крива Паланка двата политички опонента ВМРО ДПМНЕ и СДСМ оперираат со по две имиња како најсериозни кандидати да ја добијат партиската подршка и на...

МЕГА НУКЛЕАРНА БОМБА – ПО НАРЕДБА НА СЈО ПРИВЕДЕН Е ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ – ПАЛЧО...

Лице со иницијали Љ.П. вечерва е приведено во полициска наредба по наредба на СЈО за предистражна  постапка која се однесува на објавување на прислушувани разговори на социјалните мрежи, дознава...

До Министерството за внатрешни работи поднесена пријава против прилепското здружение „Маркукуле“

Пишува: Зоран Милошески Адвокатот Жарко Стеваноски денес до МВР Полициска станица од општа надлежност во Прилеп – Одделение за стопански криминал, поднесе пријава против Здружението за промовирање на културните вредности...

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ИЛЧЕ ГЕБЕЛС СЕПАК ЉУБИ ПОВЕЌЕ ЕЗЕРА ОД ХАЛКИДИКИ: Покрај куќата на Велешко...

Инаку ова е втора куќа на Илче Гебелс, он вече гради една на Велешко Езеро: На толку јадење гомна 10 години, редно е и Илче Гебелс да се омрси, ги...

Миленко конечно откри зошто се развел со жена му…

Значи Миленко затоа е 10 години разведен од жена му која живее во Флорида, Америка, затоа што имал мал и мек кур?!

КРВАВ ИНЦИДЕНТ ВО СТРУГА : Дилавер Бојку Леку убиен на плажа во Струга

Познатиот струшки стопанственик Дилавер Бојку Леку, попладнево со куршум во главата бил убиен на плажа која е негова сопственост во Струга. Убиството се случило неколку минути пред 17 часот, пред...

Следете не

11,646FansLike
556FollowersFollow
466FollowersFollow

Живот

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ – ДОНИРАЈТЕ И СПОДЕЛУВАЈТЕ ДА ГО СПАСИМЕ МАЛИОТ ИГОР ГЕЛЕНЧЕВ ОД...

ВЕ МОЛАМ СПОДЕЛЕТЕ И ДОНИРАЈТЕ МНОГУ Е ИТНО СЕ РАБОТИ ЗА ДЕТЕ КОЕ МНОГУ МИ ЗНАЧИ ДА ОСТАНЕ ЖИВО ! Инаку Игор Геленчев е 14...

Апел за помош на Стефани Стојческа

Стефани Стојческа има потреба од третмани на клиника во Турција, со цел да  и се подобри состојбата. Таа има тежок инвалидитет кој го стекнала...

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО : АКТИВИСТИ НА УМС ОД ОПОЗИЦИСКАТА ВМРО-ДПМНЕ ПОКРАЈ ДЕПОНИЈАТА ВО СТРУГА СЕГА...

Пожарот кој избувна денеска попладне а кањонот Матка поради ветрот се шири кон село Шишево и кон Водно, бил подметнат, а пироманот бил фотографиран од туристи, пренесуваат медиумите. Пожарот...