(ВИДЕО) ЕФТОВ СЕ ИСПОВЕДА: Мили ми се Албанците, тие не спасиле нас егејците во...

- Многу ми се мили Албанците, тие не спасиле нас Егејците во втората светска војна кога ја отвориле границата за да избегаме, преку 10 000 егејци биле спасени од...
video

(ВИДЕО) ИСТОРИСКИ ДЕН, НА ПУШТАЊЕТО ВО УПОТРЕБА НА АВТОПАТОТ СМОКВИЦА – ДЕМИР КАПИЈА: ЗА...

Прв капитален проект на Македонија и Грција https://youtu.be/tOVw1HdPAUE https://youtu.be/x0Vo6EeFF4g https://youtu.be/pXCtrzp9JTU

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ЕКС ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ДЕМИР КАПИЈА, ТРАЈЧЕ ДИМИТРИЕВ – АПАШОТ : Со...

Секторот за внатрешни работи Велес поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на Демир Капија, Трајче Димитриев, за злоупотреба на службена положба и овластување. „На 29 септември лани пријавениот, како градоначалник...

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ЈКП Комуналец започна со пролетно чистење на дивите депонии во околината на...

Акцијата за чистење на дивите депонии, која во континуитет ќе се одвива  околу  еден месец, ЈКП,, Комуналец,, -Прилеп и Локаланата самоуправа, ја посветуваат на вчерашниот ден, Светскиот ден на...

Спасовски: Запрепастувачки е што се фатени 480 пијани возачи за две вечери, ова дава...

Зајакнување на сообраќајните контроли во Скопје, но и во другите градови на земјава со цел да се намали бројот на сообраќајните прекршоци, најави денеска министерот за внатрешни работи Оливер...
video

(ВИДЕО) АЈДЕЕЕ, ПА КУДЕ ИДЕ МАКЕДОНИЈА: И ЅИНГО БИЛ ЗА ЕУ И НАТО, А...

АЈДЕЕЕ, ПА КУДЕ ИДЕ МАКЕДОНИЈА: И ЅИНГО БИЛ ЗА ЕУ И НАТО, А НЕ ЗА РУСИЈА https://www.youtube.com/watch?v=gV77fnVWWVc

КУРТОНИТЕ И ЅИНГО СЕ ОМРСИЈА: Покрај Ранду за емисија за религија, Американците му дадоа...

Овие неколку месеци на Сител оди емисијата Ја Сакам Македонија, каде водителот Александар Блажевски оди по македонските градови и прави репортажи од лице место. Тоа е истиот Александар Блажевски кој...

ИЗВЕСТУВАЊЕ ОД СЕКТОРОТ ЗА УРБАНИЗАМ НА ОПШТИНА ПРИЛЕП

Ги известуваме сите граѓани и правни субјекти на територијата на општина Прилеп, коишто поднеле барања за легализација на бесправно изградени објекти, во согласност со Законот за постапување со бесправно...

НУКЛЕАРНА БОМБА НА ПОРТАЛОТ ОХРИД СКАЈ: Грујо гради раскошна вила во Охрид веднаш до...

Груевски немал само плацеви на Водно ,кој ги земал за Џабалак, напротив сакал и Кралески да се круниса како врховен Бог,онака по примерот на една од легендите за постанок...

НЕМА ВЕЌЕ ОТКОПЧАНИ КАРИРАНИ КОШУЛИ И ФАРМЕРКИ: Шеста управа доби нови униформи, еве како...

Припадниците на Одделот за заштита на одредени личности или објекти познат како Шеста управа денеска добија нови службени униформи. Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ги промовираше униформите, нагласувајќи дека...