РАЗОРНА БОМБА НА МИЛЕНКО, ОТКРИ ЗОШТО ГАЗДИТЕ НА КУРИР, РЕПУБЛИКА И АЛФА СЕ ОД...

РАЗОРНА БОМБА НА МИЛЕНКО, ОТКРИ ЗОШТО ГАЗДИТЕ НА КУРИР, РЕПУБЛИКА И АЛФА СЕ ОД УНГАРИЈА: Грујо и Мијалков украдените пари ги префрлија кај Орбан во Унгарија!!!
video

(ВИДЕО) ПРЕКРАСНА ГЛЕТКА – Премиерот Зоран Заев ги собра сите поранешни и сегашни шефови...

Премиерот Зоран Заев ги собра сите поранешни и сегашни шефови на НАТО, ЕУ и ОБСЕ. https://www.youtube.com/watch?v=FcGl178vpbc

МИТКО ЧАВКОВ ДАДЕ МИЛИОНИ ЕВРА ОД НАРОДНАТА ПЉАЧКА ГАРАНЦИЈА ЗА ДА ИЗЛЕЗЕ ОД ПРИТВОР!!!

Кривичниот совет на одделението за гонење организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1, по предлог на одбраната на Митко Чавков, донесе решение со кое го прифати предлогот...

НЕМА РАЗЛИКА МЕЃУ ТРЕНДО, МИЛЕНКО И ВАСКО ЕФТОВ: НАСЛОВ НА ОФФ НЕТ – НЕМА...

НЕМА РАЗЛИКА МЕЃУ ТРЕНДО, МИЛЕНКО И ВАСКО ЕФТОВ: НАСЛОВ НА ОФФ НЕТ - НЕМА ДА ИЗГИНЕМЕ ОД КЛЕТИТЕ ШИПТАРИШТА?!?!
video

(ВИДЕО) ПРЕКРАСНО: СО ОДЛИЧНА ЖИВА МУЗИКА ВО ОРГАНИЗАЦИЈА НА АКТОР, СЕ ПРОСЛАВИ ОТВОРАЊЕТО НА...

На невообичаен начин, со трубачи и чочеци во тунел денеска беше прославено отворањето на автопатот Демир Капија-Смоквица. Погледнете како изгледаше тоа. https://www.youtube.com/watch?v=zaOYO7CjC2Q

КИТАНОВ СО ВИЦКАСТА РЕАКЦИЈА НА ОБВИНУВАЊАТА ОД ЦРНИ ГРУЈЧЕ : ГРУЕВСКИ ДА НЕ ЈА...

Директорот на јавното претпријатие за државни патишта Зоран Китанов реагира на плашењето народ, како што вели, од страна на експремиерот Никола Груевски, кој на фејсбук профилот укажа на пропусти...

ЈАНКО БАЧЕВ ЗАПНАЛ ДА ПРАВИ ГРАЃАНСКА ВОЈНА, НИКАКО НЕ СЕ ОТКАЖУВА ОД ТАА ЦЕЛ:...

Единствена Македонија, денес, понеделник 23 април 2018 во Владата поднесе Иницијатива за донесување на Одлука за повлекување на Одлуката за признавање на Косово што ја донесе македонската влада на...

Денеска исплатени дополнителни субвенции за грозје

Почитувани лозари, Ве информирам дека денеска може да си ги подигнете парите за дополнителните субвенции од два денари за килограм предадено грозје во регистриран преработувачки капацитет. Агенцијата за финансиска поддршка во...

АЛБАНОФОБОТ И КУРТОН ЕФТОВ СТАНА ДИРЕКТОР НА АЛФА ТВ: СО ПАРИ ОД УНГАРИЈА И...

Куртонот Васко Ефтов од денеска е нов директор на националната телевизија Алфа на местото на Љубомир Николовски, открива денешната објава на Централниот регистар. Ефтов веќе подолго време ја емитува својата...

УРКО МУ СВРТЕ ГРБ НА ГРУЈО, НЕ СЕ ПОЈАВИ НА СУД ДА СВЕДОЧИ ВО...

Дејан Митревски - Урко беше долгогодишен шеф на обезбедувањето на поранешниот премиер Никола Груевски. (архивска фотографија) Дејан Митревски – Урко, долгогодишен шеф на обезбедувањето на експремиерот Никола Груевски, не е...