МИРКА ЈА ПРЕЗЕМА ИДЕЈАТА НА ФРЧКО ОД ПРЕД НЕКОЛКУ ГОДИНИ, ЗАГОВАРА ПРАВЕЊЕ ПАРАЛЕЛНА ДРЖАВА...

Пред неколку години во кулминацијата на режимот на ВМРО ДПМНЕ, Фрчко излезе со една многу контроверзна теза, дека тогашната опозиција предводена СДСМ заедно со НВО секторот и отпорашката јавност...

КЛИМАКТЕРИЧНАТА БАБИЧКА МИРКА НАЈАВУВА КОЛАПС ЗА ГРУЕВЦИ НА ЛОКАЛНИТЕ : ДПМНЕ ќе победи во...

Претстојните локални избори ви се кажува уште од сега дека ќе бидат чиста фингерајка. Како претходната пучистичка играрија која тргна со бомбите на Заев, преку куртон револуцијата до пржинската...
video

(ВИДЕО) КУРТОНОТ ЏОРЛЕВ ГО СНИМАЛЕ ДОДЕКА ГИ ВРЕЃА ЧЛЕНОВИТЕ НА АНСАМБЛОТ ,,ТАНЕЦ” И ДЕКА...

Довчерашниот директор на „Танец“, Зоран Џорлев на состанок со вработените, луто реагира на синдикалното организирање на дел од членовите на ансамблот, кои, од кои патем, бара да се потсетат...

ОНА АДВОКАТЧЕТО ОД ПРИЛЕП БИЛ ОПАСЕН БАТКА : ЖАРКО СТЕВАНОСКИ МУ БРЦКА ВО ОКОТО...

Пишува: Зоран Милошески Врз основа на одредбите од чл.36 од Законот за спречување на корупција, адвокатот Жарко Стеваноски до Управата за јавни приходи (УЈП) на Република Македонија поднесе иницијатива за поведување...

ПРВИОТ ВМРОВСКИ ГРАДОНАЧАЛНИК ГО СКРШИ МРАЗОТ И ОТИДЕ ВО ЌОРКА : ДВА МЕСЕЦИ ЗАТВОР...

Кавадарци, 18 август 2017 (МИА) – Со пресуда на Основен суд Кавадарци, градоначалникот на општина Кавадарци Александар Панов денеска беше осуден на два месеца затвор за кривично дело „поткуп при...

НЕНАСИТНИ КРЛЕЖИ, ПИЈАВИЦИ, КУРВИ, КАМЕЊАРКИ И ПЛАТЕНИЧКИ ГНИДИ И ХОХШТАПЛЕРИ!!!

Советникот на владата си ангажирал и свој советник кој исто така бил плаќан од буџетот. Армијата советници на Груевски броела повеќе од 80 лица. Синот на поранешниот диплoмат Ристо Никовски,...

МАЛО АМА РАСИПАНО КАКО ЗМИИЧЕ : Бети Канчевска трошела на државна сметка пари по...

Екс-министерката за култура Елизабета Канческа Милевска ја користела службената картичка за се и сешто-од набавка на апарат за кафе-Неспресо, преку набавки во „Зара хоме„ во Солун, но, пазарела и во...

ДУРИ СЕГА ГРУЕВЦИ ЌЕ ИМААТ ПОТОП НИЗ НОГАВИЦИ И ЌЕ БЕГААТ СО ПРИВАТНИ АВИОНИ...

Собранието на Република Македонија по маратонска и бесмислена седница, попладнево во присуство на пратениците на ВМРО ДПМНЕ на почетокот, а кои излегоа на гласањето, го разреши јавниот обвинител Марко...

ШОКАНТЕН СКАНДАЛ : ВМРОВСКИ калаштури доаѓале на работа во УЈП без гаќи со минич,...

Во Управата за јавни приходи веќе еден месец вработените прават анализа на скандалот кога една од вработените дошла на работа без гаќи. Некој се пожалил кај новата директорка на...

ГЛЕЈТЕ НАРОДЕ ЗА КАКОВ РЕЖИМСКИ ПОДЛИЗУРКО, АПАШ, ПРДЕЖ, МАФИЈАШ И ХОШТАПЛЕР СЕ РАБОТИ :...

Живко Митревски, поранешниот претседател на Сојузот на синдикатите (ССМ), во изминатиот период се богател на сметката на работниците, а сега ќе се соочи со кривични пријави за злоупотреба на...

Следете не

11,645FansLike
556FollowersFollow
466FollowersFollow

Живот

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ – ДОНИРАЈТЕ И СПОДЕЛУВАЈТЕ ДА ГО СПАСИМЕ МАЛИОТ ИГОР ГЕЛЕНЧЕВ ОД...

ВЕ МОЛАМ СПОДЕЛЕТЕ И ДОНИРАЈТЕ МНОГУ Е ИТНО СЕ РАБОТИ ЗА ДЕТЕ КОЕ МНОГУ МИ ЗНАЧИ ДА ОСТАНЕ ЖИВО ! Инаку Игор Геленчев е 14...

Апел за помош на Стефани Стојческа

Стефани Стојческа има потреба од третмани на клиника во Турција, со цел да  и се подобри состојбата. Таа има тежок инвалидитет кој го стекнала...

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО : АКТИВИСТИ НА УМС ОД ОПОЗИЦИСКАТА ВМРО-ДПМНЕ ПОКРАЈ ДЕПОНИЈАТА ВО СТРУГА СЕГА...

Пожарот кој избувна денеска попладне а кањонот Матка поради ветрот се шири кон село Шишево и кон Водно, бил подметнат, а пироманот бил фотографиран од туристи, пренесуваат медиумите. Пожарот...