Заев: Бомбата ќе се објави по понеделник, не можат сите да нè уапсат

Во интервју за БИРН, лидерот на опозицијата Зоран Заев најавува дека бомбата ќе се објавува од понеделник, говори за причините за повеќемесечното тактизирање, за контактите со Груевски, но и...

(Видео) ЛАТАС МУ ОБЈАВИ ВОЈНА НА СДСМ И ЗАЕВ ВО СРЕД ВЕСТИ НА СИТЕЛ:...

  Неверојатна закана во сред вести кон лидерот на опозицијата и најголемата опозициска партија СДСМ упати уредникот на Сител, Драган Павловиќ Латас. Ова е најновото дно кое го допре овој...

О НЕЕЕЕЕЕЕ, СЕГА ПАРТИЈАТА ,,БЕДЕМ” СТАНАЛЕ БРАНИТЕЛИ И ГИ СКВЕРНАВАТ ДЕЛАТА НА МАКЕДОНСКИТЕ БРАНИТЕЛИ!!!...

Нови провладини паразити и пизајзли во одбрана на пастирот и во поход на плукање по опозицијата. Нова булумента од 2-ца испрдоци во поход на одбрана на режимот, овој пат крваво се сквернават...

(Видео) ОВА Е ЗА ВО ИСТОРИЈАТА НА ПРОСТИТУЦИЈАТА НА ПОЛТРОНИТЕ, ТОТАЛНО ДНО: Професорката Ачковска...

Глејте ја оваа беда човечка, глејте ја оваа перверзија, оваа брука проферсорска, оваа јада, оваа туга, ова дно над сите дна! Цацко конопишки кога ќе го гледа ова ќе...

Обединети за Македонија застанаа позади одлуката на претседателот на СДСМ Зоран Заев за објавување...

На денешната седница на претседателството на Обединети за Македонија  меѓу другото е донесена и одлука за подршка и целосно застанување зад претседателот Зоран Заев и раководството на СДСМ, да...

СДСМ : Премиере како не ти е срам?!

Денешната посета на Никола Груевски на пелагонискиот регион е неуспешен обид тој и власта на ВМРО-ДПМНЕ да избегнат одговорност за катастрофата што се случи со поплавите. Реакцијата на власта ниту...

ТРАОРНО ПИСМО ДО ЈАВНОСТА НА СТАР ЧЛЕН НА ДПМНЕ: Му се извинувам на македонскиот...

Здраво Саше, Се јавувам од Австралија моето име Душан Андовски иначе загризен за се што се случува во Македонија а како еден од постарите членови на ВМРО-ДПМНЕ поточно член од...

(ВИДЕО) Шекеринска: Груевски го плаши вистината, затоа се повлекува

Запрашана за ставот на СДСМ за повлекувањето на Никола Груевски, во врска со барања на наставниците по што е прекинат штрајкот во образованието и околу спорните измени на Законот...