Се разбуди и ЛЕШПЕРОТ Мане Јаковлевски : За едно место во бoрдот на директори...

Превирања во ДПМНЕ по информацијата која проструи во јавноста дека поранешните високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ Никола Димитров, Владимир Лазаревиќ и Перо Димшоски се во комуникација со професорот Јове Кекеновски,...

Заев за Топ чанел: Мета на прислушување биле и министрите Албанци

Министрите на ДУИ биле прислушувани додека разговарале со нивните колеги министри и влијателни луѓе од Тирана и Приштина, истакна лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервјуто за албанската телевизија...

СДСМ : Вечерва ќе го откриеме најдрскиот изборен грабеж!

Најзначајните, најдрските и најбезобразните примери на грабеж на изборните процеси од страна на Никола Груевски и неговите соработници, вечерва ќе бидат обелоденети на трибината „Вистината за Македонија: Изборен грабеж“...

ЗРВО И ФОРУМ НА ЖЕНИ ОД ПРИЛЕП ВО ОРГАНИЗАЦИЈА НА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА ЗА ПРИЛЕПСКИТЕ...

Здружението на резервни воени обврзници , учесници во одбрана на суверенитетот и интегритетот на Р.Македонија 2001-2002-ра година од Прилеп денес заедно со самоиницијативниот одбор на граѓани во канцелариите на...

Душко Миновски покажа како ПОЛТРОН истовремено за добар хонорар од 500-600 евра може да...

Нема никаква дискриминација поради тоа што е кажано во приватен телефонски разговор и тоа во ситуација во која никој никогаш не би можел да предвиди дека вакво нешто ќе...

Шилегов : Договор потпишан под принуда е ништовен, не можат да ви ги активираат...

Петре Шилегов на својот Фејсбук профил ги коментираше информациите за потпишани меници од страна на пратениците и функционерите на ВМРО-ДПМНЕ. Неговиот статус ви го пренесуваме во продолжение:   За советниците, пратениците,...

МОНСТРУОЗНИТЕ КОНСТРУКЦИИ НА ПРОПАГАНДАТА ОД ВМРО-ДПМНЕ РАЗБИЕНИ – Фотографијата на Заев со членови на...

Провладините медиуми денеска со наслови „скандал“ и „шокантно“, пласираа сторија поткрепена со фотографија дека наводно вчера вечерта лидерот на СДСМ, Зоран Заев во некој ресторан во подрум во периферијата...

Грујо го сардисаа и сопартијците: Модерна „вмровска тројка“ подготвена да се справи со криминалните...

Ало, началниче, по сѐ изгледа дека пучот не ѝ се случува на државата, „пучот“ ѝ се случува на партијата!? Викендов во Амстердам, Холандија, била остварена интересна средба меѓу Никола Димитров,...

Превирања во ВМРО-ДПМНЕ: Форумот се шири со „старото јадро и чесните вмровци“

Поранешните високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ Никола Димитров, Владимир Лазаревиќ и Перо Димшоски се во комуникација со професорот Јове Кекеновски, еден од основачите на т.н. Форум на слободоумни патриоти, кои...