Средба на претседателот на СДСМ Зоран Заев со Томас Мелиа

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, и заменик претседателката Радмила Шекеринска, денеска остварија средба со Заменик - помошникот државен секретар на Бирото за демократија, човекови права и труд при американскиот...

Османи : Заев психолошки го растура Груевски, Премиерот ќе се самоуништи пред да излезат...

Психолошките бомби на Заев ќе испаднат поопасни од тие за корупција. Психичкиот притисок што го врши Заев, почнал да го вади од такт Груевски, кој сега веќе не ги...

Обвинителството забрани објавување материјали од случајот „Пуч“, ќе отстранува видеа од Јутјуб

„Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, согласно своите овластувања ќе изврши проверки во врска со фактите и околностите под кои материјалите од средбата помеѓу Претседателот...

СДСМ : Јавното обвнителство да даде одговор дали Груевски нарачал прислушкување и следење на...

Јавното обвинителство со кусото соопштение, за коешто му требаше цел ден, потврди кривично дело во случајот со објавениот видео материјал на телевизија Сител, од разговор во четири очи помеѓу...

ПИСМО : Не ми значи ништо разговорот во кабинетот, ова ме интересира …

Абе луѓе мене не ме интересира што Грујо и Заев разговарале во кабинетот на Груевски туку мене ме интересира следново: -Кој како и зошто го уби Никола Младенов; -Кој како и...

Обединети за Македонија : Апел до раководството на СОНК да не потклекне под притисокот...

Почитувани. Обединети за Македонија, ги поддржува барањата на СОНК. За таа цел, ги повикува сите да се приклучат кон утрешниот протест на просветните работници, како и на протестот закажан за...

ПРОПАГАНДАТА фатена со спуштени гаќи – ФОКУС со непријатно прашање: Како Сител ги објави...

Дали видеата што ги објави Сител се навистина прво поставени на каналот на Youtube и колку нивното оправдување дека од интернет ги презеле видеата се издржани?- прашува Фокус. Во...

(Видео) СДСМ – Шилегов : Кривична пријава од СДСМ против Груевски

Целата македонска јавност вчера виде како Никола Груевски ги снима и прислушува граѓаните и политичарите во Република Македонија. https://www.youtube.com/watch?v=CQ3vQnLNnIo Прашањето е дали воопшто Никола Груевски е пресметлива личност и дали е...