Пратеникот и член на ИО Хари Локвенец гостин и говорник на конгресот на Социјалдемократерна...

Во изминатите неколку дена пратеникот и член на ИО на СДСМ Хари Локвенец беше во работна посета на Шведска каде беше гостин и говорник на конгресот од социјал демократите во Шведска каде...

Средношколски пленум: Нов протестен марш во четврток во Скопје

Скопските средношколци на Генерален пленум одлучија повторно да излезат на протестен марш против лошите реформи во образованието, велат за Радио МОФ од Средношколски пленум. „Во четврток, тоа нема да биде...

Заев на средба со амбасадори на ОБСЕ, согласност за нарушените слободи и права, узурпацијата...

Раководството на СДСМ денеска имаше средба со висока делегација амбасадори на ОБСЕ. Сето она што мисијата на ОБСЕ/ОДИХР го наведе во последниот Извештај за изборите во Република Македонија, за нарушените...

НОВА МАЈМУНАРИЈА НА СТЕВЧО МУЊА, човекот стана вистинско паљачо, Амди Бајрам се бунел кај...

Нова мајмунарија на Стевчо Муња. Овој човек од ден на ден станува таков беден смешен кловн, што дознаваме дека Амди Бајрам пцуел и се бунел кај Грујо да преземе...

Ова е човекот кој го спаси Охридско Езеро од Грујо и Миле ебачот кој...

Според сведочењето на Владо Лазаревик, ова е Охриѓанецот Дејан Пановски кој се судрил со Грујо и Миле на владина седница да не се вади целата трска од Охридско Езеро...

(Видео) ТВ Стар: СДСМ со нови „бомби“ во сабота во Штип

    СДСМ вo сабота ќе објави нови снимки на прислушкувани разговори од кои ќе се види кој местел избори и лични бизниси во Штип, јави телевизијата Стар. Телевизијата разговараше со д-р...

МВР како криминално ДУВЛО: Протогер, Љупчо Радникот и Јанкуловска договараат формирање на параполициски сили...

Разговор помеѓу Мартин Протогер и соговорник (обезбедување на Груевски) МП: Шо праиш Шах? С: Еве сега се движам спрема Кисела вода. МП: А да, добар си? С: Добар да повели шо треба? МП: Моеш...