Ова е “генијалната новинарка” која го праша Заев дали се чувствува како Едвард Сноуден...

Ова е Александра Дуковска. Ова е генијалката новинарка која никој не знае каде работи, најверојатно во Курир која сама себе си одговара и поставува прашања, прави монолози на својот...

Гледајте какви шарлатани се колумнисти на Дневник и советници за ПР на Грујо: Џејсон...

Гледајте што ни предлага овој шарлатан околу бомбите и пучовите во својата колумна во Дневник:   Оваа курва платеничка кој цица пари од нас за да го советува Грујо и да...

Шилегов : Амбасадори бараат да присуствуваат на пресот во Универзална

Портпаролот на СДСМ Петре Шилегов, во интервју на струмичката телевизија Вис вечерва изјави дека дипломатските претставништва во Македонија побарале да присуствуваат на прес конференцијата во вторник, што ќе се...

Прилепчани жестоко го запукаа Миле Јанакиески : Со кое лице бе Миле ќе се...

Како што објавува порталот Револуционер.мк вечерва добиле писмо од револтирани прилепчани кои што ги слушнале денешните разговори кои ги објави лидерот на опозицијата Зоран Заев, а се однесуваат на изборните...

И ПРОВЛАДИНИТЕ АНАЛИТИЧАРИ ПОЧНАА ДА ВАДАТ БЕЛО ЗНАМЕНЦЕ – САШО КЛЕКОВСКИ: Зоран Заев ја...

И режимските аналитичари почнаа да вадат бело знаменце. Во својата колумна во Нова Македонија, аналитичарот Сашо Клековски признава дека Зоран Заев ја добива битката. Еве што тој пишува: "Зоран Заев делумно...

ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ ПУШТИЈА НА ИНТЕРНЕТ НОВО ВИДЕО ОД СРЕДБИТЕ НА ГРУЕВСКИ СО ЗАЕВ...

Соочени со бесот на јавноста, Груевски и Мијалков толку се очајни што веќе јавно прогласија дека во оваа земја нема ни закон ни устав, туку дека државата е во...

(Видео) Пендаровски : По ниедна цена нема да им дозволиме да го судрат народот

https://www.youtube.com/watch?v=OUt3K3tI094 - Според мене, едно од возможните сценарија на власта е да го судрат народот, по партиска основа. Не на религиска, ниту на национална основа, иако и тоа го имаат...

(Видео) Грујо од ден на ден изгледа се по очајно и по распаметено, веќе...

Грујо уствари е ебено во право за сите работи кои ги кажа: https://www.youtube.com/watch?v=9Ylpr0V4e7M 1. На власт сте и ве видовме што сте и како владеете, и нема да останете за долго...

(Фото Галерија) ЕКСКЛУЗИВНО : Еве која е ДПМНОВКАТА која на снимките од седмата бомба...

Првиот разговор од снимките од седмата бомба е меѓу Миле Јанакиевски и заменик министерката за правда, Биљана бришкоска – Бошковска. Ете кој ни го води ресорот за правда,...

(Видео) Локвенец до Јанакиески: Цел Прилеп ти бара оставка

Хари Локвенец, пратеник до редовите на СДСМ на денешната прес-конференција рече дека министерот Миле Јанакиески го изгубил политички, но и човечки легитимитет и образ да се појави пред неговите...