СКАНДАЛ: ДАЛИ Е ОВА ПРИЧИНАТА ЗА „ХАКИРАЊЕТО“ НА МЕИЛОТ НА МИНИСТЕРОТ СПАСОВ?

На електронската адреса на порталот Centarnews беше доставен имеил од вработени во министерството за труд и социјална политика. Станува збор за сторен криминал од страна на министерот Диме Спасов. Во...

ОТИДЕ ,,ПУЧ” НА ГРУЕВСКИ ПО ВОДА : Верушевски обвинет само за незаконско поседување оружје

Адвокатот на Верушевски, Ангеле Илиевски, тврди дека неговиот клиент засега не е испрашуван за кривичното дело со кое го поврзуваат со лидерот на СДСМ, Зоран Заев Поранешниот директор на ДБК,...

МИРКА БЕСНА: Кој се дрзна да му ја даде бомбата на Заев и да...

Дел од колумната, т.е "анализата" на Мирка во Нова Македонија: "Но преку транспарентноста на процесот, ние мора на крајот да ги добиеме одговорите на следниве прашања: Што ќе стореше Зоран...

АУУУ ОВА Е ЈАКО : ДИМЕ СПАСОВ НА УДАР НА СТРАНСКИ СЛУЖБИ?

Според последните информации цела Влада е на нозе по пријавата на министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов дека неговата електронската пошта била хакирана. Дали странски служби стојат позади...

(Видео) : Револтирани граѓани го РАСТУРИЈА Јанко во „Јади Бурек“!

Водителот Јанко во својата емисија "Јади бурек" од ден на ден станува се покритикуван од народната маса. Вчера вечер во контактната емисија „Јади Бурек“, водителот Јанко макотрпно се обидуваше да...

Заев за Хрватска Нова ТВ : Оваа влада паѓа!

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска во седиштето на СДСМ даде интервју за хрватската телевизија Нова. Ви пренесуваме мал дел од 16 минутното интервју. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев збореше...

Ѓорѓи Спасов за НОВА-ТВ : Заев треба на собраниска говорница да ги објави “бомбите”

Екс-министерот за правда, проф. Ѓорѓи Спасов во интервју за НОВА: Дали забраните на Обвинителство за објавување на материјали од случајот "Пуч" можат да доведат до затворање на медиуми, каков...

Божиновски : СДСМ со Груевски си игра ГЛУВ ТЕЛЕФОН и прават будала од него

По мои сознанија БОМБИТЕ требаше да бидат ,,фрлени" на ден Св.Атанас (31.01) ама креаторите на стратегијата во СДСМ се сетиле дека можат да одиграат со Груевски ГЛУВ ТЕЛЕФОН и...

Аналитичари: ДУИ и ДПА исплашени од “бомбите“ на Заев?

Молкот на ДПА и индиферентноста на ДУИ за случајот „Пуч“ за аналитичарите се неприфатливи. Џелал Незири вели дека долго време албанските партии самите се исклучиле од главните политички процеси...

СДСМ – Шилегов : Обвинителството потврди кривично дело од Груевски, а објавување материјали не...

Прецизно, кратко и јасно, две работи: Прво, ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ПОТВРДИ ДЕКА ПОСТОИ КРИВИЧНО ДЕЛО ВО КОЕШТО Е ИНВОЛВИРАН ЛИЧНО НИКОЛА ГРУЕВСКИ. Обвинителството забрани натамошно емитување на снимките, тајно направени на тет...

Следете не

11,645FansLike
556FollowersFollow
466FollowersFollow

Живот

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ – ДОНИРАЈТЕ И СПОДЕЛУВАЈТЕ ДА ГО СПАСИМЕ МАЛИОТ ИГОР ГЕЛЕНЧЕВ ОД...

ВЕ МОЛАМ СПОДЕЛЕТЕ И ДОНИРАЈТЕ МНОГУ Е ИТНО СЕ РАБОТИ ЗА ДЕТЕ КОЕ МНОГУ МИ ЗНАЧИ ДА ОСТАНЕ ЖИВО ! Инаку Игор Геленчев е 14...

Апел за помош на Стефани Стојческа

Стефани Стојческа има потреба од третмани на клиника во Турција, со цел да  и се подобри состојбата. Таа има тежок инвалидитет кој го стекнала...

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО : АКТИВИСТИ НА УМС ОД ОПОЗИЦИСКАТА ВМРО-ДПМНЕ ПОКРАЈ ДЕПОНИЈАТА ВО СТРУГА СЕГА...

Пожарот кој избувна денеска попладне а кањонот Матка поради ветрот се шири кон село Шишево и кон Водно, бил подметнат, а пироманот бил фотографиран од туристи, пренесуваат медиумите. Пожарот...