Жерновски: Работен наслов на операцијата со оставките е “Спас за Груевски”, не застануваме додека...

rr Градоначалникот на Општина Центар Андреј Жерновски на својот Фејсбук профил ги искоментира вечерашните оставки. Тој порача дека не смее да се застане додека оставка не си даде Никола Груевски. -На сите...

Еве зошто битангите на Грујо почнаа да даваат оставки : На Мијалков и Јанкуловска...

Вечерашните серија oставки на министри и, пред се, на најмоќниот човек во државата, братучедот на премиерот, директорот на УБК ја изненади јавноста. Според дипломатски извори оставките ги убрзал состанокот...

Заев : Не е време за триумфализам! Ова е само чекор до крајот на...

Лидерот на СДСМ Зоран Заев по оставките на Јанкуловска, копилето Миле , Хипо, Ставревски и Мијалков се гласи на својот фејсбук профил Се што зборувавме се потврди, ова е доказ...

РЕД СЕ РЕДАТ МАЛЕ, режимот на Грујо e нокаутиран : Јанкуловска, Јанакиевски и Мијалков...

Премиерот Никола Груевски вечерва до Собранието достави предлог за избор на двајца нови членови на Владата. Се предлагаат нови министри во министерствата за внатрешни работи и за транспорт и...

Грујо и ВМРО-ДПМНЕ се во паника, почнаа да ги мобилизираат ТОКМАЦИТЕ во пресрет на...

А1ON објави пораки кои пристигнале до редакцијата преку кои владејачката партија се обидува да ги организира своите членови со цел преку различни методи да го опструира големиот протестен митинг...

(Видео) Композиција на Симон Трпчевски, посветена на загинатите бранители

Славниот Симон Трпчевски, нашиот најпознат музички амбасадор на Фејсбук објави видео кое го посвети на загинатите бранители. Во видеото фантастичниот Симон го изведува познатото дело „Интермецо“ на Јоханес Брамс, а...

(Видео)Горан Митевски: Службите не биле подготвени за настаните во Куманово

По повод настаните од Куманово гостин во студиото на НОВА е поранешниот висок функционер во безбедносните служби Горан Митевски, екс директор на УБК и Бирото за јавна безбедност. Интервјуто може...

Амбасадорите ја разбираат опозиција, но ја повикуваат да се врати во парламентот

6-мина амбасадори денеска се сретнаа со лидерот на СДСМ Зоран Заев и по средбата порачаа дека ја разбираат резервираноста на опозицијата, но ја повикаа да се врати во парламентот. Германската...

Пендаровски: Во Куманово не се случи кафеанска тепачка, скандалозно е што Иванов не бил...

Нема пример во светот, врховниот командант на вооружените сили да не е информиран за акција против терористичка група на територијата на својата земја, вели професорот Стево Пендаровски за „Слободен...

Командант Нато и командант Бегу меѓу убиените во Куманово

Мирсад Ндрецај познат како командант НАТО и Бег Ризај, алијас командат Бегу, се меѓу 14-те убиени вооружени лица при акцијата на МВР во Куманово, дознава АЛСАТ М. – Според последните информации...