Шекеринска : Ќе ги ослободиме медиумите!

Во преполната сала се обрати и Радмила Шекеринска. Праша од каде се овие што се власт? „Заслужи ли народот вакви? Едно знам, не се човечиња, не се будалетинки, тие се...

Минчо Јорданов неприкосновен слуга на РЕЖИМОТ : Бетон ги плаќал авионите со гласачи од...

  СДСМ пушти снимки за кои посочи како бил договоран авионски превоз за контигенти гласачи од странство а за кои според партијата, платила фирмата Бетон, која е во сопственост на...

Македонски телеком во канџите на РЕЖИМОТ: Министри од ВМРО-ДПМНЕ даваат насоки за регрутирање на...

Последните разговори што ги објави СДСМ ја покажуваат спрегата на власта со телекомуниакиските компании, пред се Македонски Телеком, кој е во делумна државна сопственост. Првиот разговор открива како Миле Јанакиески...

Се потврди СУШИКО коалицијата: Тачи ќе му бил верен до смрт на Mијалков

За уште еден прислушкуван разговор кој вечерва го објави СДСМ,  велат дека станува збор за разговор меѓу Мендух Тачи и Сашо Мијалков. Според СДСМ, во конкретниот разговор, тачи мус ејавува на Мијалков...

ШОКАНТНО, дали МАЛОУМНИОТ РЕЖИМ спрема апсење на Заев: МВР во моментот го осомничи Заев...

Во моментот додека во Универзалната сала, СДСМ ја објавува осмата бомба, од МВР во исто време одржаа прес-конференција на која соопштија дека лидерот на опозицијатаЗоран Заев е осомничен за...

БРУКИ ЕДНИИИИИИ!!! На Гоца и Ставре им се гади од изборната измама која ја...

Пред присутните во Универзална беа презентирани разговори меѓу министерката Гордана Јанкулоска и министерот Зоран Ставрески, во кои наводно се прикажани двете лица на министерката, односно на момент и таа...

Миле Јанакиески: Амди Бајрам е цар, организира гласање и на починати!

Амди Бајрам е цар, вели гласот во транскриптот емитуван пред малку во Универзална сала, за кој СДСМ вели дека е министерот Јанакиески, кој во разговор со министерката за внатрешни,...

ШОКАНТНО : Јанакиески и Мијалков се договарале да ги украдат вреќите со избирачки списоци

Во втората серија разговори кои се презентирани вечерва во универзална сала се слуша разговор помеѓу министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и директорот на УБК, Сашо Мијалков да...

Започна РОКАЊЕТО : Се нарачувале 300 лични карти да се прават за Струмица!

Во првиот блок од аудио снимки се пуштија три разговори. Миле Јанакиевки со изесен Марјан Наковски вели: 300 лични карти за Струмица да се правата. Гордана Јнакуловска на Спиро Ристовски му...

Следете не

11,646FansLike
556FollowersFollow
466FollowersFollow

Живот

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ – ДОНИРАЈТЕ И СПОДЕЛУВАЈТЕ ДА ГО СПАСИМЕ МАЛИОТ ИГОР ГЕЛЕНЧЕВ ОД...

ВЕ МОЛАМ СПОДЕЛЕТЕ И ДОНИРАЈТЕ МНОГУ Е ИТНО СЕ РАБОТИ ЗА ДЕТЕ КОЕ МНОГУ МИ ЗНАЧИ ДА ОСТАНЕ ЖИВО ! Инаку Игор Геленчев е 14...

Апел за помош на Стефани Стојческа

Стефани Стојческа има потреба од третмани на клиника во Турција, со цел да  и се подобри состојбата. Таа има тежок инвалидитет кој го стекнала...

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО : АКТИВИСТИ НА УМС ОД ОПОЗИЦИСКАТА ВМРО-ДПМНЕ ПОКРАЈ ДЕПОНИЈАТА ВО СТРУГА СЕГА...

Пожарот кој избувна денеска попладне а кањонот Матка поради ветрот се шири кон село Шишево и кон Водно, бил подметнат, а пироманот бил фотографиран од туристи, пренесуваат медиумите. Пожарот...