ФОТО: Комбе со сендвичи за контра-демонстрантите пред УКИМ

Контрадемонстрантите што денеска се појавија на УКИМ да засадат дрвја, не само што беа придружени од вработени од „Македонски шуми“, кои со механизација правеа дупки за садниците, туку добија...

СДСМ: Немањето елементарна култура и достоинствен израз е показател за тонењето на Груевски

„На Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ премногу им тежи криминалот, корупцијата и сите злоупотреби што ги направија во изминатите 9 години“, стои во соопштението на СДСМ, одговор на реакцијата на...

ФРОДЕМ повикува на формирање на ново парламентарно мнозинство!

Со вчерашиот чин на игнонирање и неприсуство на Никола Груевски на средбата на партиските лидери, потписници на Договорот од Пржино со меѓународната заедница, го видовме неговото вистинско лице. По...

ДОМ за најавите од ЕУ и САД: Зошто камшик по сите, поради грев на...

„ДОМ изразува длабока загриженост поради најавите од претставници на ЕУ и САД  дека на Република Македонија ќе и се воведат санкции со одземање на препораката за членство во ЕУ...

ШОКАНТНО: РАБОТНИК СО ТРИ МОЗОЧНИ УДАРИ ОСТАНАЛ И БЕЗ БОЛЕДУВАЊЕ И БЕЗ РАБОТА

На вработен кој притоа нема шест месеци непрекинато здравствено осигурување од првиот ден од вработувањето, Фондот за здравство нема да му го покрие боледувањето. Тоа значи, дека кога се...

ЕКСКЛУЗИВНО: ДОЈДОА НА РЕД ГРУЈО И БЕТИ КАМЧЕВСКА: Тимот на Катица Јанева упаднал во...

По отворените случаи „Титаник“, „Тортура“ и „Тврдина“ и покренувањето на обвиненија против најблиските соработници на Груевски, Гордана Јанкулоска, Сашо Мијалков и Миле Јанакиески, на ред кај специјалната обвинителка Катица...

Владимир Лазаревик во политичка офанзива, се сретна со високи политички претставници на Ангела Меркел

Соопштение на движењето „Има иднина“: Претседателот на ИМА ИДНИНА, Д-р Владимир Лазаревик е на дводневна официјална посета на Берлин. Посетата на Германија е по покана на господинот Рудолф Декер, поранешен...

ЖЕСТОКА РЕАКЦИЈА НА ОБЕДИНЕТАТА АЛБАНСКА ДИЈАСПОРА: Ако продолжи Груевски со овој анти-Албански национализам, ТОКМУ...

Почитуван, г. Никола Груевски Вистина е дека неколку албански средини гледаат на Зоран Заев како на спасител, исто така ова појава постои и кај другите етнички групи кои живеат и...

ОВИЕ САМО СВАРОВСКИ КРИСТАЛИ ЗНААТ ДА ОТВОРАТ : Аналните ИСПРДОЦИ на Грујо и...

Основниот суд Скопје 1 соопшти дека ги вратил предлозите на Специјалното јавно обвинителство за одредување мерки за претпазливост за четири лица, кои се предмет на истрагата со кодно име...

И треба ли на Македонија ограда на границата?

Ако Македонија постави ограда на јужната граница, тоа нема да значи нејзино затворање за влез на бегалци од Блискиот Исток, туку зајакната контрола и регулирање на бегалскиот проток во...

Следете не

10,544FansLike
556FollowersFollow
454FollowersFollow
- Advertisement -

Живот

video

(ВИДЕО) ВАКА СЕ ОДРЖУВА ЛЕКЦИЈА ЗА СПЕНЏАРСКА – Трогателна велигденска исповед и реакција на...

Трогателно јавување во најновата емисија од "Здраво Македонијо". Потресена гледачка се јави во утринската кај новата водителка да зборува за нејзниот проблем со соседите. За...
video

(ВИДЕО) Кога луѓето и животните си помагаат едни на други

На лосот дефинитивно му беше одброено времето до скончание бидејќи веќе немаше сили да се бори со мразот и ладната вода во смрзнатото езеро...

ШОКАНТНО: На телевизија 24 оди редовно серијал на емисии за религиската секта СКИЕНТОЛОГИЈА маскирана...

Некој си лажен доктор Жарко Костиќ држи лекции за живот, љубов, енергија, психологија итн итн а всушност цело време ја шитка книгата ДИЈАНЕТИКА напишана...