video

(ВИДЕО) Манчевски: Сценаријата на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ се неуспешни

„Целата јавност беше сведок на немилите настани околу поставувањето на двоглавиот орел и крстот во населбите Чаир и Бутел. На барање на советничката група на СДСМ и коалицијата на...
video

(ВИДЕО) Па добро бе дали сте нормални: Васко Ефтов и Љупче Златев во кола...

Погледнете како манипулираат со своите гледачи и за колку ретардирани ги сметаат! Васко ефтов во последната своја емисија разговара во кола ноќе на Водно со наводно некаков Јован трговец...
video

(ВИДЕО) Бочварски: Голем број луѓе се оставени завеани во снег, неопходни се институции на...

Прес конференција, Благој Бочварски, претседател на Комисија за транспорт и врски Крива Паланка, 21.01.2017 Ги повикуваме централната власт во заминување и општинските власти сериозно да ја сфатат својата одговорност и да им...
video

(ВИДЕО) Шилегов: Диме Спасов возел пијан и со службено возило, надвор од работно време

Изјава за медиуми, Петре Шилегов, портпарол на СДСМ Скопје, 28.10.2016 Почитувани граѓани, Оваа власт на Никола Груевски е опасна по живот и мора да замине. Секој нов ден со нив, загрозени се животите...

(ВИДЕО) ТРОГАТЕЛНА СТОРИЈА НА НОВА – Сиромаштија невидлива за системот: Со бебе смрзнуваат и...

Во малата куќичка на Симона и Јовица Трајковски во скопски Петровец веќе година и седум месеци нема струја. Се насобрал долг од 360 000 денари кои тие не можат...

Во сабота пред Министерство за правда: Стоп за тортурата, слобода за Љубе Бошкоски, веднаш!

Интегрално ви го пренесуваме повикот за протест пред Министерството за правда, која ќе се одржи во сабота 02.04.2016 во 12 часот: Стоп за тортурата, слобода за Љубе Бошкоски, веднаш. Сабота 02.04.2016...

ДИК усвои еден приговор од Беса – Ќе се прегласува на едно избирачко место...

Државната изборна комисија попладнево ја продолжи седницата за разгледување на приговорите со расправа по поднесокот од Коалицијата предводена од СДСМ за гласањето во избирачкото место 2016 во Теарце. По првичната расправа...

БУЛДОЖЕРОТ на Меркел, Хајндл на консултации во Берлин и Вашингтон па ќе дојде во...

Специјалниот германски пратеник во Македонија, амбасадорот Јоханес Хајндл неделава ќе изврши широки консултации, најпрво во Берлин, а потоа и со САД, ЕУ и Грција, пред да пристигне во Скопје,...

СДСМ: Груевски го уништи јавното здравство за тендер фабриките во приватното

„Никола Груевски го интересираат само фабрики за тендери, а не граѓаните. Груевски и неговиот тендер партнер Тодоров, кои со авантуристичките политики го срушија јавното здравство, бараат нови корпуциски простори. Како што...

Следете не

11,810FansLike
556FollowersFollow
471FollowersFollow

Живот

Др. Дејан Докиќ не спие, РМБА 24/7 : Докиќ говори на Симпозиумот за новините...

„Новини во алергологијата и имунологијата 2017“, е темата на 2. симпозиум на Македонското здружение за алергологија и клиничка имунологија – МЗАКИ, што се одржува...

ХУМАН ТРЕТМАН НА ПАЦИЕНТИ СО БОЛЕСТИ НА ОЧИТЕ ОД СТРАНА НА ОФТАЛМОЛОГИЈА ,,ДЕНИЦА”

Специјализираната Болница по офталмологија„Деница“, по повод 100 дена од своето работење, направи хуман гест и излезе во пресрет на пет пациенти кои побарале помош...

Ова е Јане Тодоровски – единственото прваче во тетовско Жилче

Во тетовското село Жилче, во oсновното училиште „Шемшово“, годинава првпат има само едно прваче – Јане Тодоровски. Сè уште има пет години, шест ќе полни...