БОМБА НА АНОНИМЕН ИЗВОР ОД ДИК: Од 38.712 неважечки ливчиња, преку 32.000 ливчиња...

Порталот Доказ објави информација од анонимен извор во ДИК каде дознава дека е направена голема кражба со изборите каде имено од 38.721 неважечки ливчиња дури преку 32.000 биле со заокружен...
video

(ВИДЕО) ШОКАНТНА НУКЛЕАРНА БОМБА ОБЈАВЕНА НА ФБ ПРОФИЛОТ НА ДЕН ДОНЧЕВ: Слушнете и самите...

Ден Дончев на својот фб профил објави шокантна видео и аудио снимка за тоа како Груевски ја договарал двојазичноста со Али Ахмети!

БОМБА СО РАЗОРНА МОЌ на Заев: Ќе се открие вистината за смртта на Никола...

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва на митингот на СДСМ и Коалицијата За живот во Македонија во Охрид вети дека вистината во Македонија нема да остане скриена. -Ветувам дека Не можеме...

МЕГА БОМБА на ИФИМЕС: Светските разузнавачки служби имаат богати досиеја за двоецот Груевски –...

Процесот на дегруевизација на Македонија ќе започне со апсењето на Никола Груевски. Според некои проценки, направениот криминал е неспоредливо поголем по интензитет и содржина со криминалите на поранешниот хрватски...

(ВИДЕО) Коце Трајановски брутално набркан од Сингелиќ, ЗА МАЛКУ ЌЕ ГО ДИГНЕА НА КЛОЦА

Револтиран жител од Синѓелиќ за малку ќе го дигнеше на клоци градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски https://www.youtube.com/watch?v=0f6hh-pFx7w Видео : Алсат

БОМБА СО РАЗОРНА МОЌ : РЕЖИМОТ ПОВТОРНО ФАТЕН ВО ФАЛСИФИКАТ НА ИЗБОРИ, ИМА ДА...

Државната изборна комисија е затрупана со извештаи, т.е. записници од Општинските изборни комисии за исходот од вчерашното гласање, чии податоци не се совпаѓаат со податоците од електронската апликација на...

Бројот на жртвите во Стајковци и околина се искачи над 50

Според информациите од терен кои ги добиваме дознаваме дека бројката на жртвите значително расти. Во овој момент бројката на жртвите погинати од невремето во Скопје и регионот изнесува околу...

(ФОТО) ЕКСКЛУЗИВНО: Ова е „неподвижната“ чистачка која по наредба на ДПМНЕ поднела лажна пријава...

Чистачката во средно училиште која во ДИК поднела барање своето гласачко право да го остварат од дома, поради тоа што наводно е „неподвижна“ утринава со полиција била одведена во...

КАКОВ ШОК ЗА РЕЖИМОТ: Во Прилеп режимот е затекнат жив од страна на лица...

Во центарот на Прилеп во ќоше веднаш до бутикот Чарли кој се наоѓа наспроти О.У. Кочо Рацин режимот е уловен на лице место жив како припрема изборен поткуп , запленети...

Следете не

9,215FansLike
556FollowersFollow
419FollowersFollow
- Advertisement -

Живот

ПЕТ ДЕНА ПО ИСКЛУЧУВАЊЕТО, СЛЕПОТО СЕМЕЈСТВО ОД ВРАГОТУРЦЕ ДОБИ СТРУЈА

По пет дена, осумчленото слепо семејство Младеновски од кумановското планинско село Враготурце доби струја. Екипа на ЕВН денеска околу 13 часот дошла во куќата и...

(ВИДЕО) Ужасна трагедија за еден маж во Карбинци, тешко болен живее во глад, студ...

Премрзнат, гладен и болен. Вака не живее, туку полека умира 50 годишниот Станко Анакиев од Карбинци.  Последните десетина екстремно сурови денови, тој ги поминал...

Мама’с, АЈВАРОТ НА ЗАЕВИ – единствен македонски бренд на аеродромот „Ататурк” во Истанбул –...

Oд почетокот на 2017 година производите на македонскиот бренд МАМА’С се најдоа на полиците на UNIFREE DUTY FREE продавниците на аеродромот “Ататурк” во Истанбул...