Зарем сеуште ќе дозволуваме нашата крв да тече од забите на ранетиот sвер?!

Зашто толку долго време и многу бомби му беа потребни на македонскиот граѓанин за да се освести и да создаде една критички настроена маса која ќе бара радикални промени...

ЕКСКЛУЗИВНО Писмо на синот на Љубе Бошкоски : Татко, ти ќе излезеш со крената...

Драг татко, драг наш Љубе, Повторно ги видов снимките на твоето апсење и изживувањето на некогашните сопартијци, ги слушав навредите кон тебе и кон нашето семејство. Во овој миг сум...

Ама чекајте, Петко ограби банка

Осомничен сте за убиство и ве судат за тоа, а вашата одбрана е – ама чекајте, Петко ограби банка. Супер тоа што Петко ограбил банка, и слободно може да му...

Зошто ме погоди смртта на Тамара?

Имав 11 години. Една седмица пред Нова година, 1998-та. Во вечерните часови, докторката од рендгенологија не' повика со мајка ми назад во канцеларијата нејзина, во прилепската болница, за да...

Како тоа 5 оперативци на УБК можеле да прислушуваат 20.000 граѓани

На фејсбук деновиве се појави објава во која авторот се обидел да направи техничка анализа во однос на аферата за прислушувањето и да објасни, како што вели, Како тоа 5...

Не се сомневајте во оваа екипа И оваа опозиција, власта НЕ МОЖЕ ДА ЈА...

Сега Заев е арен лидер, а? Нели муртинецот беше недоветен, недообразуван, лош лидер? А. мои опозиционери? Кога бате велеше држте го чоекот со екипата злато вреди, вие нееее купен...

Латас, и после ова ќе имаш ли дрскост пак да се појавиш на тв,...

И после ова, Латасе, копиле едно расипано, курвинско, ќе имаш ли храброст да се појавиш на тв?! Па прво што треба да се случи сега е Горан Ѕинго одма да...

Шилегов : Сите судии да се повикаат на заклетвата кога биле именувани!

Овој процес кој што започна во нашата држава, не е и не може да биде борба на поединци со поединци. Не е и не може да биде борба помеѓу две...

Никола, ти се гади ли и од ова „Големо уво“?

Слушајќи ја денешната прес-конференција на Заев и снимките од снимени разговори особено меѓу Јанкуловска и Ставревски (без нивно знаење) се вратив години наназад во деновите на Големото уво на...

Османи : СДСМ го избра Понеделник за ден на ,,бомбата” исто така како што...

СДСМ го избра Понеделник за ден на ,,бомбата" за да и го зацрни денот на владата, исто така како што владата го оцрнија црниот Понеделник на 24-ти Декември кога...