Зајко бее, а „чукулада“ за Дон Амди…

Некрунисаниот крал на Ромите во Македонија, вмровскиот брат дон Амди Бајрам, по невообичаено за него подолг молк во јавноста, ете го, се јави денеска преку Вест. Очекувано, дон Амди...

Лично до авторот на текстот ,, ДАЛИ СОКОЛОВ ГО МЕНУВА СТАВОТ ЗА ГРУЕВСКИ ЗА...

Господине АВТОР Почесно и поувелливи ке ви беа лагите и инсинуациите кои се обидувате да ги пласирате низ споменатиот текст доколку под текстот го напишевте вашето име ... Нема потреба...

Иванов сега да се обврзе на оставка откако ќе се најде решението за излез...

Иванов за да ја стекне доверба, не само кај опозицијата, туку и пошироко во јавноста, сметам дека би требало да се обврзи уште на почеток, односно уште сега, дека...

Ѓорги Спасов : Има основа за Јанкуловска да биде кривично гонета!

Откако по седмата прес конференција на Заев стана јасно дека Јанкуловска директно овозможила да им бидат издадени лични карти на граѓани од Пустец, со кои тие ќе гласаат на...

ГОТОВО Е!!! ОДИ СИ!!!

Невидена хипокризија, пастирот е убеден но и удавен во сопствените лаги… Премиере не само што доживуваш фатаморгана, халуцинираш секојдневно и се обидуваш повторно да ја убедиш јавноста дека си чист. Па...

НЕ ВИ ГО НАПРАВИВ ЌЕИФОТ ДА МЕ ИЗБРКАТЕ ОД РАБОТА – САМАТА ГО НАПУШТИВ...

Како полициски службеник – самостоен инспектор за сузбивање на финансиски криминал, со 17 години работен стаж, со завршен Правен факултет и постдипломец на Полициската академија во Скопје, дадов отказ...

Искреноста наспроти манипулацијата или Заев наспроти Груевски

Од првостепено значење и важност е содржината на снимките а потоа дури како тие се нашле кај Зоран Заев, лидерот на СДСМ и опозицијата. Содржината на снимките кои досега ги...

МИЛЕНКО БЕ!

Како одговор на мојот завчерашен текст, на ФБ си напишал: “Стојанче, пиратоловецу, се врати од кај сомалијците и одма со Миленко, а? Ако, ако...“ Абе Миленко. Па ти прв се...

Се чувствате ли безбедни на телефон?

Некои „помалку битни“ моменти вредни за спомнување… Во налет на објава на тајно снимени аудио разговори, Заев не убеди односно гарантира дека ниту еден од тие приватни  разговори нема да...

Немаме политичка туку државна криза

На почетокот да објаснам зошто имаме државна криза а не само политичка криза. Имено, државна криза имаме затоа што државните институции не се во можност да функционираат и ја...