МОНСТРУИОЗНИОТ ПЛАН НА РЕЖИМОТ: Неверојатно, Груевски и Тодоров во договор со Маја Пернарџиева од...

ШОКАНТНО! НЕВЕРОЈАТНО! Ја слушам Маја Пернарџиева и не ми се верува што слушам. Она особено ја нагласува неколку пати поентата дека направила СЕ, ЗНАЧИ СЕ ШТО БИЛО МОЖНО за...

Зарем сеуште ќе дозволуваме нашата крв да тече од забите на ранетиот sвер?!

Зашто толку долго време и многу бомби му беа потребни на македонскиот граѓанин за да се освести и да создаде една критички настроена маса која ќе бара радикални промени...

ЕКСКЛУЗИВНО Писмо на синот на Љубе Бошкоски : Татко, ти ќе излезеш со крената...

Драг татко, драг наш Љубе, Повторно ги видов снимките на твоето апсење и изживувањето на некогашните сопартијци, ги слушав навредите кон тебе и кон нашето семејство. Во овој миг сум...

Ама чекајте, Петко ограби банка

Осомничен сте за убиство и ве судат за тоа, а вашата одбрана е – ама чекајте, Петко ограби банка. Супер тоа што Петко ограбил банка, и слободно може да му...

Зошто ме погоди смртта на Тамара?

Имав 11 години. Една седмица пред Нова година, 1998-та. Во вечерните часови, докторката од рендгенологија не' повика со мајка ми назад во канцеларијата нејзина, во прилепската болница, за да...

Како тоа 5 оперативци на УБК можеле да прислушуваат 20.000 граѓани

На фејсбук деновиве се појави објава во која авторот се обидел да направи техничка анализа во однос на аферата за прислушувањето и да објасни, како што вели, Како тоа 5...

Не се сомневајте во оваа екипа И оваа опозиција, власта НЕ МОЖЕ ДА ЈА...

Сега Заев е арен лидер, а? Нели муртинецот беше недоветен, недообразуван, лош лидер? А. мои опозиционери? Кога бате велеше држте го чоекот со екипата злато вреди, вие нееее купен...

Латас, и после ова ќе имаш ли дрскост пак да се појавиш на тв,...

И после ова, Латасе, копиле едно расипано, курвинско, ќе имаш ли храброст да се појавиш на тв?! Па прво што треба да се случи сега е Горан Ѕинго одма да...

Шилегов : Сите судии да се повикаат на заклетвата кога биле именувани!

Овој процес кој што започна во нашата држава, не е и не може да биде борба на поединци со поединци. Не е и не може да биде борба помеѓу две...

Никола, ти се гади ли и од ова „Големо уво“?

Слушајќи ја денешната прес-конференција на Заев и снимките од снимени разговори особено меѓу Јанкуловска и Ставревски (без нивно знаење) се вратив години наназад во деновите на Големото уво на...

Следете не

11,637FansLike
556FollowersFollow
465FollowersFollow

Живот

Апел за помош на Стефани Стојческа

Стефани Стојческа има потреба од третмани на клиника во Турција, со цел да  и се подобри состојбата. Таа има тежок инвалидитет кој го стекнала...

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО : АКТИВИСТИ НА УМС ОД ОПОЗИЦИСКАТА ВМРО-ДПМНЕ ПОКРАЈ ДЕПОНИЈАТА ВО СТРУГА СЕГА...

Пожарот кој избувна денеска попладне а кањонот Матка поради ветрот се шири кон село Шишево и кон Водно, бил подметнат, а пироманот бил фотографиран од туристи, пренесуваат медиумите. Пожарот...

(ХОРОР ВИДЕО) Огромни ОГНЕНИ ЈАЗИЦИ кај селото Требовље, пожарот се зголемува се повеќе и...

Пожарот кој се заканува да уништи цело село во Поречието во моментов гори од повеќе страни на село Требовље во општина Македонски Брод. Селаните таму...