Г-дин Мицковски вие од ДПМНЕ го урнавте споменикот на Ќосето!

Во последните денови доста емоции се излеаа низ медиумите за отстранувањето на споменикот на Андон Лазов-Ќосето. Би го започнал моето писание со тоа кој всушност е Ќосето, но денеска живееме...

ФРЧЕТО ГИ НАБУТА 200-ТЕ АНАЛНИ ЕКСПЕРТИ ЗА ПРЕКИН НА ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ ВО МАЈЧИНА...

Писмото за 200 македонски интелектуалци за прекин на преговорите со Грција околу спорот за името или спорот произлезен од грчкиот проблем со нашето име, сеедно, е крик на оштетениот...

ПЕТАР АРСОВСКИ: На Заев му се случува хистерија на јавноста која 10 години била...

Во последниот период сме сведоци на се погласни критики за СДСМ и Заев. Дури и оние кои до пред само некој месец упорно го бранеа “ликот и делото” на...

САШО ОРДАНОСКИ : Ееееј Козарот правеше листи дома да ни доаѓа, онаа штрбата баба...

Веста дека неколку телевизиски концесионери (меѓу кои ТВ Алфа и Сител3) и Радио Слободна Македонија не можат да си ги платат годишните дозволи за работа, уште еднаш ја илустрира...

Новинарот Зоран Милошески има збор два да каже за хистеричното плачипичење на КУРТОНИТЕ :...

  Новинарот на ,,Публикум" и дописник за ,,Фокус" Зоран Милошески во колумна има нешто да им каже на куртоните : Соочувањето со вистината и враќањето во реалноста, многумина го доживеаја...

Те гушкам

Имате ли личност во вашиот живот без која не можете да го замислите вашиот ден, ноќ и утро?! Епа јас имам! Имате ли личност за која имате мислење дека...

ХИПО ВО ПАНИКА, СО ОТВОРЕНО ПИСМО ДО ВМРОВЦИТЕ: Другари дај да мењаме име, дај...

Поранешниот вицепремиер Владиир Пешевски на својот Фејсбук профил објави обраќање до новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, кој треба да биде избран на вонредниот конгрес на 23 декември. Ви го пренесуваме...

Александар Диневски: Гo видoв Идризoвo… Дoбив стaтус нa зaтвoреник или рoбијaш. Си дoбив и...

13013 1. Зaтвoр Јaкo симбoличнo и прoвoкaтивнo... Се случи тoa штo гo нaјaвив уште oдaмнa сo мoетo Oтвoренo писмo дo јaвнoстa oд 11.03.2017 гoдинa и пoдoцнежните мoи писaнијa: нa 17.11.2017 гoдинa бев...

Ајде, красто, падни веќе еднаш!

Претпоставувам дека нема многумина кои, без некој да ги потсети, го памтат писмото на Никола Груевски, испратено во 2009 година, до сите членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ? Она, во...

МИЛЕНКО БАРА ОД РУСИЈА ДА ИНТЕРВЕНИРАЛА И ДА ГИ ИЗВАДЕЛА ОД ЗАТВОР БЕТМЕН ЛЕЖИТ...

Миленко бара Русија да се вмешала во Македонија и да ги извадела од затвор Борис и Бетмен. Прочитајте ја подолу оваа луда колумна на ова режимско копито :   СЕ‘...