Јоци: До мoите нетaлентирaни, изгниени и истрoшени кoлеги, кoи, си јa прoдaдoa душaтa зa...

До мoите нетaлентирaни, изгниени и истрoшени кoлеги, кoи, си јa прoдaдoa душaтa зa пaри. Џaбе ви се! Купивте убaви кoли, стaнoви, мaтеријaлнo се испoлнивте, ги пoминaвте сите скaпи местa зa oдмoри,...

Море Зврле, не Амди туку див зајак да ти го опне!

Секој ден си и ви поставувам по некое *глупаво* прашање.Па и денеска да не останам покусо , еве ќе го поставам до ТАЈНИОТ ОБВИНИТЕЛ таканаречен ЗВРЛЕ. А бе Зврле, а...

Отворено писмо до Марко Зврлевски: Уништувањето на наменската стара зграда на Архивот е зло...

Ви пишувам отворено писмо претпоставувајќи дека доколку истото го испратам до Вас, ќе заврши во корпа за отпадоци. Вака има можност некој ваш соработник да го прочита и да...

Селмани: Паднаа маските на ДУИ и ВМРО и заслужената казна ќе ја добијат на...

Албанците од Скопје покажаа политичка зрелост и не падна жртви на манипулациите на ДУИ и не дозволија да се злоупотребат како топовско месо за валканите политички игри со ВМРО....

ПРИЛЕП, ГРАД НА “МАЈМУНИТЕ” ИЛИ РЕКЛАМЕН ПОПУЛИЗАМ?!

Една позната изрека на Сигмунд Фројд вели „Против секој човек, човекот може да се брани, но против алчноста е беспомошен„. Во текот на 2008 година на официјалната страна на...

А да се обиде со оџата во Битола?

Мислев – така си мислев! – после објавувањето на сторијата за сликите на ДПМНЕ, за тие извонредни експресивни масла на платно што можат да конкурираат на кој било ѕид...

Шилегов : Сите судии да се повикаат на заклетвата кога биле именувани!

Овој процес кој што започна во нашата држава, не е и не може да биде борба на поединци со поединци. Не е и не може да биде борба помеѓу две...

ФИКТИВНО – НЕВРАБОТЕНОСТА СЕ НАМАЛУВА, ПРАКТИЧНО – ДРЖАВАТА СЕ ПРАЗНИ

Во 2009 година, прилепската локална самоуправа донесе Локален акционен план за вработување, во кој е извршена анализа на пазарот на трудот во Прилеп.  Според неа, констатирани биле 19.395 невработени...

Две Катиња на треселе Македонија

Синоќа после јубилејот на, за мене омилената, ТВ Алсат-М, со колеги (старо друштво) отидовме поноќно да дрндаме вуна у славното Сушико. Заглавивме, беше пријатно и забавно. Утрово се успав...

Избројани ли му се деновите на Груевски?

Исходот од конгресот на ВМРО-ДПМНЕ викендов во Куманово е познат. Никола Груевски останува на челото на партијата. Внатрепартиските избори, пак, доаѓаат во период во кој странските амбасадори во името на своите...

Следете не

11,804FansLike
556FollowersFollow
473FollowersFollow

Живот

ХУМАН ТРЕТМАН НА ПАЦИЕНТИ СО БОЛЕСТИ НА ОЧИТЕ ОД СТРАНА НА ОФТАЛМОЛОГИЈА ,,ДЕНИЦА”

Специјализираната Болница по офталмологија„Деница“, по повод 100 дена од своето работење, направи хуман гест и излезе во пресрет на пет пациенти кои побарале помош...

Ова е Јане Тодоровски – единственото прваче во тетовско Жилче

Во тетовското село Жилче, во oсновното училиште „Шемшово“, годинава првпат има само едно прваче – Јане Тодоровски. Сè уште има пет години, шест ќе полни...

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ – ДОНИРАЈТЕ И СПОДЕЛУВАЈТЕ ДА ГО СПАСИМЕ МАЛИОТ ИГОР ГЕЛЕНЧЕВ ОД...

ВЕ МОЛАМ СПОДЕЛЕТЕ И ДОНИРАЈТЕ МНОГУ Е ИТНО СЕ РАБОТИ ЗА ДЕТЕ КОЕ МНОГУ МИ ЗНАЧИ ДА ОСТАНЕ ЖИВО ! Инаку Игор Геленчев е 14...