Лудаците од апелација и врховен да си ги смират хормоните, наскоро ќе завладее правото...

Како адвокат не знам од каде да почнам .На дневна основа глупости.Најдобро да почнам со една изрека на Цицерон-Tam altae sunt radices stultitiae или лудоста пушти така длабоки корења....

Тајниот договор на Ерол Ризаов и Никола Груевски!

Промоцијата на четирите книги со колумни на Ерол Ризаов, одржана во хотелот Александар Палас, пред повеќе од 400 почитувачи на неговиот збор, предизвика големо внимание. Би можело да се каже...

СТРАВОТНИ ОБВИНУВАЊА на сметка на Груевски, Миленко, Латас, Мијалков од Бранко Героски: Знам кој...

Жестока колумна на Бранко Героски на порталот Плусинфо. Еве го најинтересниот дел, инаку колумната изобилува со убави историски споредби со антиката и нивно поврзување со сегашноста, вистинско ремек дело: Затоа,...

ЖИВКО МУКАЕТОВ, МИЛИОНЕР, ГАЗДА, ГОЛЕМ МЕНАЏЕР, А ВО ДУШАТА УПЛАШЕНО ЗАЈАЧЕ! Еден ден и...

Менаџерот и делумно сопственик на најголемата македонска компанија, Живко Мукаетов, генералниот менаџер на Алкалоид, дошол на интервју во куртонската режимска телевизија, но на идење накај телевизијата ги заборавил мудата...

Мерси Љубчо

И така лека полека, се расветлува една од најголемите политички гротески изведена пред десетина години во хотелот Панорама, во сценариo на Љубчо Георгиевски и Никола Груевски со наслов „Нож...

Почитувани албански лидери, кој ви е курац?!

Албанските лидери во земјава се една голема смешка!!! Тоа се невидени суртуци!!! Седнале и напишале листа на барања на која нема ни трага ни глас за специјален суд и продолжување на...

МИЛЕНКО, ОВОЈ ПАТ НЕМА БЕГАЊЕ, ЏАБЕ СЕ ТРУДИШ!!!

Миленко Неделковски објавил фотка и видео каде што тој е снимен на јавен простор (плоштад Македонија, фотографиј на ќерка ми, видео пред владата, мое). Фотографирањето на јавно место е...

ПОТРЕСНА ИСПОВЕД НА СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ Мирисот на смртта (2)

Крв. Агонија. Смрт. Возилото повторно и повторно налетуваше на нови дупки или нерамнини на патот. Силните удари ме бутаа во несвест. МАНОВ И НИНЏАТА Откако набрзина ја наместија носилката во задниот...

ШОКАНТНО, ЗЕМЕТЕ СИ ШЕЌЕР И ВОДА, ОВА Е НЕВЕРОЈАТНО: Геро отиде дотаму што го...

Какво епско новинарско самоубиство на Геро денеска! Овој човек или е перфектен глумец кој досега перфектно глуемеше голема новинарска величина или човекот буквално ментално се распаѓа поради некаква болест на...

На гомнарот со гомнарски цевки!

Влегуваме во вториот дел од предизборната кампања, кој по веќе востановениот обичај, ќе биде многу повалкан од првиот. Откако очигледно не помина приказната на режимот за тоа дека СДСМ и...

Следете не

9,215FansLike
556FollowersFollow
419FollowersFollow
- Advertisement -

Живот

ПЕТ ДЕНА ПО ИСКЛУЧУВАЊЕТО, СЛЕПОТО СЕМЕЈСТВО ОД ВРАГОТУРЦЕ ДОБИ СТРУЈА

По пет дена, осумчленото слепо семејство Младеновски од кумановското планинско село Враготурце доби струја. Екипа на ЕВН денеска околу 13 часот дошла во куќата и...

(ВИДЕО) Ужасна трагедија за еден маж во Карбинци, тешко болен живее во глад, студ...

Премрзнат, гладен и болен. Вака не живее, туку полека умира 50 годишниот Станко Анакиев од Карбинци.  Последните десетина екстремно сурови денови, тој ги поминал...

Мама’с, АЈВАРОТ НА ЗАЕВИ – единствен македонски бренд на аеродромот „Ататурк” во Истанбул –...

Oд почетокот на 2017 година производите на македонскиот бренд МАМА’С се најдоа на полиците на UNIFREE DUTY FREE продавниците на аеродромот “Ататурк” во Истанбул...