За гаќите

Оправдана е опсесијата со гаќите на швалерката, зашто од нејзиното расположение зависи и работниот успех на љубовникот, а неретко, зависи и работата на сите во поширокиот колектив каде што...

„Чиста Македонија“ го извалка спортот

Со поддршката на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, спортскиот амбасадор Кире Лазаров покажа слаб дипломатски имунитет кон политиканството. Демократскиот капацитет на секоја власт може да се мери и по степенот...

БОМБА СО РАЗОРНА МОЌ НА САШО ОРДАНОВСКИ ВО НАЈНОВАТА КОЛУМНА : Од земјава ја...

МАЛИОТ НЕРОН А малиот Нерон повремено седи во белата партиска тврдина во центарот на Скопје во која влегува и излегува низ тајните подземни ходници (да повторам, наводно, оној најтајниот е...

ПОРАНЕШНИОТ КОМАНДАНТ НА ОНА ЗА АРАЧИНОВО, АБЕДИН ЗИМБЕРИ: Ова вреди да го прочитат Македонците....

ЈАС, НЕПРИЈАТЕЛОТ” Автор: Лура Положани Имало многу моменти во Македонија кога владата, или политички сили, се труделе да прават непријатели од нивните државјани. Јас, по мојата етничка група, религија, јазик а...

ФИКТИВНО – НЕВРАБОТЕНОСТА СЕ НАМАЛУВА, ПРАКТИЧНО – ДРЖАВАТА СЕ ПРАЗНИ

Во 2009 година, прилепската локална самоуправа донесе Локален акционен план за вработување, во кој е извршена анализа на пазарот на трудот во Прилеп.  Според неа, констатирани биле 19.395 невработени...

20 факти за Антонио Милошоски и Нино Тодоров, за кои добро би било да...

Сегашниот пратеник и нотар Тони (Милошоски), како многу јак и докажан говорник, во емисијата Топ Тема на ТВ Телма, пласираше многу мудра теза која гласи: “Не било важно тоа...

Падобранскиот ас Зоран Иванов до Кире Лазаров: Животот на Македонците не е само спортот...

Падобранскиот ас и доајен на македонското новинарство, Зоран Иванов, му упати отворено писмо на капитенот на македонската ракометна репрезенатција Кире Лазаров. Писмото доаѓа како реакција на објавата на Лазаров од...

Термонуклеарна бомба: целото писмо од Иванов до Трамп

Драги Трампе, Веројатно сте чуле за мене, јас сум Хорхе од Македонија. Хорхе ми е уметничко име, инаку се викам Ѓорге, како Џорџ, само на македонски. Не знам како можеле...

А ПРОТЕСТ ПРЕД ПАЛАТАТА НА ВМРО-ДПМНЕ?!

Ќе имаме СИГУРНО де-факторизација на Македонците кога скоро половината Македонци сè уште гласаа за Груевски. Јас знам дека овие граѓани веќе знаат дека Груевски е веќе вештачки лидер, и...

Зошто ги подржувам шлаканиците на Фрчкоски?

Секогаш сум бил краток во своите написи, не заради недостаток на интелегенција туку за да напишаното биде прочитано и без многу умување секој читател си донесе заклучок сам за...

Следете не

10,381FansLike
556FollowersFollow
442FollowersFollow
- Advertisement -

Живот

ШОКАНТНО: На телевизија 24 оди редовно серијал на емисии за религиската секта СКИЕНТОЛОГИЈА маскирана...

Некој си лажен доктор Жарко Костиќ држи лекции за живот, љубов, енергија, психологија итн итн а всушност цело време ја шитка книгата ДИЈАНЕТИКА напишана...

Како легално до работа во Германија?

Има многу легални патишта за наоѓање работа во Германија. Генерално важи: колку подобра квалификација, толку поедноставно до работа. Оние што се заинтересирани за работа во...

(ВИДЕО) ОД ИНВАЛИДСКА КОЛИЧКА ЗАСТАНА НА НОЗЕ НА СВАДБАТА НА СЕСТРА СИ

Никола Рагуз пред три години доживеа страшна сообраќајка во која за среќа остана жив, но остана и парализиран. Во кома бил три месеци, а...