(ВИДЕО) Заев: Режимот ќе се урне со ненасилни протести, a Македонија никогаш не била...

Меѓуетнички побезбедна Македонија мислам дека и никогаш порано не била, паради тоа што народот е гарант и чувар на мирот. Може да има само мешетари и бандити, со кои...

(Видео) Интервју со Заев : Во Мај најверојатно ќе се случи најмасовниот протест во...

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју  за ЛокалноМК одговара на повеќе  прашања врзани за случајот „Пуч“,  говори за последните пораки  на меѓународната заедница, за мотивот на оставките на ДУИ, случувањата...

(Видео) Зоран Заев за инцидентот во Гошинце: Премногу индикативна работа, но невозможна мисија за...

Лидерот на опозицијата Зоран Заев  во интервју за Локално.МК, ги осуди  последните настани во Гошинце и изјави дека тоа се премногу индикативни работи. Народот е сплотен во овие времиња во борба за слобода и...

(Видео) Спасовски за БХРТ: Решението мора да биде политичко со вклученост на ЕУ

https://www.youtube.com/watch?v=tQn3D-uCHDU&feature=youtu.be Дел од интервју на генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, дадено за јавниот радио-телевизиски сервис на Босна и Херцеговина (БХРТ) СПАСОВСКИ ЗА БХРТ: РЕШЕНИЕТО МОРА ДА БИДЕ ПОЛИТИЧКО СО ВКЛУЧЕНОСТ...

Лазаревиќ : Крајот на Никола ќе биде срамен и мизерен!

Јас сум пријател со повеќе луѓе кои се дел од владечката структура во рамките на ВМРО ДПМНЕ, вели за Фактор.мк Д-р Владимир Лазаравиќ, еден од популарно наречената Амстердамска тројка. – Антонио...

ШОКАНТНО: Аналитичарот Суад Мисини – Мојата проценка е дека Груевски и Мијалков се веќе...

Политичкиот аналитичар Суад Мисини во своето интервју за интернет порталот Мактел изнесе шокантни и зачудувачки проценки за премиерот Никола Груевски и неговиот братучед и директор на ДБК Сашо Мијалков....

(Видео) Јадранка Костова на Ал Џезира Балканс : Лустрацијата е инструмент на власта за...

Ви го пренесуваме вчерашното гостување на новинарката и уредничка на Фокус, Јадранка Костова, на Ал Џезира Балканс, во врска со одлуката на Лустрациската комисија со која беше прогласена за соработник...

(Видео) Фросина Ременски: Имаме докази дека има граѓани со повеќе матични броеви

- Имаме случаи кога еден граѓанин има повеќе матични броеви, имаме документација за три матични броеви на еден граѓанин. Тоа е доволен предизвик за истражувачкото новинарство да ги открие...

(Видео) Заев за Ал Џезеира : Ќе објавиме за Никола Младенов, затворањето на А1,...

Објавените снимки од разговори меѓу владини функционери се само 10 отсто од она што го има опозицијата како доказен материјал против владејачката гарнитура на ВМРО-ДПМНЕ, рече лидерот на СДСМ,...