(Видео) Јадранка Костова на Ал Џезира Балканс : Лустрацијата е инструмент на власта за...

Ви го пренесуваме вчерашното гостување на новинарката и уредничка на Фокус, Јадранка Костова, на Ал Џезира Балканс, во врска со одлуката на Лустрациската комисија со која беше прогласена за соработник...

(Видео) Фросина Ременски: Имаме докази дека има граѓани со повеќе матични броеви

- Имаме случаи кога еден граѓанин има повеќе матични броеви, имаме документација за три матични броеви на еден граѓанин. Тоа е доволен предизвик за истражувачкото новинарство да ги открие...

(Видео) Заев за Ал Џезеира : Ќе објавиме за Никола Младенов, затворањето на А1,...

Објавените снимки од разговори меѓу владини функционери се само 10 отсто од она што го има опозицијата како доказен материјал против владејачката гарнитура на ВМРО-ДПМНЕ, рече лидерот на СДСМ,...

ШОКАНТНО ИНТЕРВЈУ НА ПРОФЕСОРОТ ГОРАЗД РОСОКЛИЈА ЗА МАКТЕЛ: За смрта на Тамара не е...

Мактел: Здраво професоре, може ли да ми дадете ваш став за бомбите на Заев? Проф. Д-р Горазд Росоклија: Саше, мислење се заснова врз информации. Кои се информации што ние ги...

Латас контактирал со странски служби

Ви го пренесуваме интервјуто на поранешниот директор на Управата за контраразузнавање, Горан Митевски дадено за Утрински на 19.01.2010. Како се чуваат документите во УБК и како е можно вакви доверливи материјали...